Jeżeli takich miejsc w Lasach Państwowych jeszcze nie ma, to lada moment zaczną się pojawiać. Społeczeństwo poszukuje nowych atrakcji, nowych form aktywności i mocnych wrażeń. A parki linowe spełniają te wymagania. Z kolei aby urządzić takie miejsce zabaw potrzebne są solidne, zdrowe drzewa. Bo to właśnie między drzewami rozwieszone są liny i trasy, po których poruszają się chętne osoby. Miejsce, które odwiedziłam zostało urządzone przez profesjonalną firmę, zgodnie z obowiązującą polską i europejską normą PN-EN 15567 Urządzenia sportowe i rekreacyjne - Tory linowe.
W piątek i sobotę (19 – 20 kwietnia) studenci – leśnicy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie spędzili czas z członkami Stowarzyszenia Edukatorów Leśnych. W piątek miały miejsce warsztaty kameralne. Studenci pracowali w dwóch grupach – na zmianę uczestniczyli w wykładzie „Edukacja leśna dla zrównoważonego rozwoju – sieć edukacyjna w Europie” oraz w warsztacie „Procesy grupowe, edukacja dorosłych, integracja grupy”.
Przygotowuję zajęcia na temat trzmieli. Im więcej o nich czytam, tym bardziej się wkręcam. Są śliczne, to wiedzą wszyscy, jednak wymagają pomocy.
Studenci jednej z uczelni łódzkich zorganizowali projekt „Dzień z przyrodą”. Ponieważ są pracownikami Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe zaprosili do współpracy osoby współpracujące z tą organizacją. Impreza została zorganizowana z dużą starannością. Przez cały czas trwania „Dnia z przyrodą” działało stanowisko z wydawnictwami edukacyjnymi i promocyjnymi Ośrodka Rozwojowo – Wdrożeniowego Lasów Państwowych, zorganizowane na przepięknym patio uczelni.