Lasy Państwowe https://www.lasy.gov.pl/pl https://www.lasy.gov.pl/logo.png Aktualności Konsultacje społeczne ws. Puszczy Białowieskiej 6 listopada 2023 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Planu zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest (część polska). Jak zwierzęta radzą sobie zimą Zima to wyjątkowo trudny czas dla zwierząt. Wraz z nastaniem chłodnej pory, rozpoczyna się dla nich walka o przetrwanie. To czas strategicznej rozgrywki, która wymaga dokładnego planowania i odpowiedniego przygotowania. Na szczęście, natura wyposażyła je w odpowiednie mechanizmy, które pozwalają im przetrwać ciężkie warunki. Jak zwierzęta przygotowują się do zimy? Jaka była rola lasów i gospodarki leśnej wobec odradzającej się Polski? Po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska. Cały czas w tle wszystkich historycznych wydarzeń obecni są leśnicy. Z woli politycznej zrodziły się w II Rzeczypospolitej Lasy Państwowe, stanowiące jedną z najważniejszych gospodarczych podpór kraju w międzywojennym dwudziestoleciu. Leśnicy nie tylko dbają o znajdujące się w lasach pozostałości po burzliwej historii naszego kraju, ale wielu z nich czynnie tę historię tworzyło na pierwszej linii frontu. Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego. Niech wybrzmi od szczytów Tatr po plaże Bałtyku, od Copacabany po stację arktyczną. Zbierz bliskich, powiadom znajomych, zaproś sąsiadów i gdy 11 listopada wybije 12:00 stańcie razem Do Hymnu! 10 listopada Dniem Jeża W jaki sposób leśnicy i przyrodnicy pomagają jeżom w okresie jesiennym? Z okazji Dnia Jeża odpowiadamy na pytanie jak skutecznie możemy wspierać te zwierzęta w przygotowaniach do zimy. Dzwon z Maniowa odezwał się po latach Operację wydobycia dzwonu z nieistniejącej cerkwi w Maniowie (Nadleśnictwo Komańcza) przeprowadzili pracownicy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku przy udziale służb konserwatorskich i społeczników. 300-kilogramowy dzwon po ponad 80 latach od ukrycia go przez dawnych mieszkańców zachował się w doskonałym stanie – jego dźwięk znów rozległ się w tej górskiej dolinie. Telewizja Zagrożenie pożarowe Leśne grafiki Wideo Telewizja Lasów Państwowych 13:00 Prosto z lasu |20 2023| 13:02 Prosto z lasu |18 2023| 12:58 Prosto z lasu |17 2023| Echa Leśne TV 1:57 Leśny budzik - Dzięciołek 15:37 Jak motyle, jak motyle… Piękne i niebezpieczne | OBLICZA LASÓW #152 2:33 Leśny budzik - Cietrzew Polecamy Między drzewami. Podcast Leśne tapety Lasy społeczne Publikacje Sztuka fotografowania przyrody O Puszczy Cesarskiej w Białowieży Dobre z lasu, czyli natura od kuchni
Konsultacje społeczne ws. Puszczy Białowieskiej 6 listopada 2023 r. rozpoczęły się konsultacje społeczne projektu Planu zarządzania Obiektem Światowego Dziedzictwa Białowieża Forest (część polska).
Jak zwierzęta radzą sobie zimą Zima to wyjątkowo trudny czas dla zwierząt. Wraz z nastaniem chłodnej pory, rozpoczyna się dla nich walka o przetrwanie. To czas strategicznej rozgrywki, która wymaga dokładnego planowania i odpowiedniego przygotowania. Na szczęście, natura wyposażyła je w odpowiednie mechanizmy, które pozwalają im przetrwać ciężkie warunki. Jak zwierzęta przygotowują się do zimy?
Jaka była rola lasów i gospodarki leśnej wobec odradzającej się Polski? Po 123 latach zaborów odrodziła się niepodległa Polska. Cały czas w tle wszystkich historycznych wydarzeń obecni są leśnicy. Z woli politycznej zrodziły się w II Rzeczypospolitej Lasy Państwowe, stanowiące jedną z najważniejszych gospodarczych podpór kraju w międzywojennym dwudziestoleciu. Leśnicy nie tylko dbają o znajdujące się w lasach pozostałości po burzliwej historii naszego kraju, ale wielu z nich czynnie tę historię tworzyło na pierwszej linii frontu.
Zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego. Niech wybrzmi od szczytów Tatr po plaże Bałtyku, od Copacabany po stację arktyczną. Zbierz bliskich, powiadom znajomych, zaproś sąsiadów i gdy 11 listopada wybije 12:00 stańcie razem Do Hymnu!
10 listopada Dniem Jeża W jaki sposób leśnicy i przyrodnicy pomagają jeżom w okresie jesiennym? Z okazji Dnia Jeża odpowiadamy na pytanie jak skutecznie możemy wspierać te zwierzęta w przygotowaniach do zimy.
Dzwon z Maniowa odezwał się po latach Operację wydobycia dzwonu z nieistniejącej cerkwi w Maniowie (Nadleśnictwo Komańcza) przeprowadzili pracownicy Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku przy udziale służb konserwatorskich i społeczników. 300-kilogramowy dzwon po ponad 80 latach od ukrycia go przez dawnych mieszkańców zachował się w doskonałym stanie – jego dźwięk znów rozległ się w tej górskiej dolinie.