Lasy Państwowe prowadzą liczne projekty transmisji na żywo. Na stronie Lasów Państwowych internauci mogą oglądać obrazy z kamer zainstalowanych przy paśniku żubrów oraz gniazd rybołowów, bocianów czarnych, orlików krzykliwych oraz czapli siwej.
Ptasie stanowisko, które mogą obserwować internauci, znajduje się na terenie Nadleśnictwa Lipka w północno-zachodniej Polsce. Transmisja jest realizowana dzięki współpracy Lasów Państwowych i Polskich Sieci Elektroenergetycznych.
Internauci mogą obserwować codzienne życie jednego z najbardziej niezwykłych i tajemniczych ptaków zamieszkujących polskie lasy. Transmisja jest realizowana na terenie RDLP w Łodzi.
Leśnicy z łódzkiej dyrekcji Lasów Państwowych przygotowali kolejną niespodziankę dla internautów. W budce lęgowej sikory bogatki zainstalowano kamerę, to umożliwia obserwowanie jak rosną pisklęta.
Informujemy, że wznowiono transmisję z z żubrzej polany. Jednak podczas letnich miesięcy będą jeszcze prowadzone prace konserwacje. Żubry, korzystając z wiosny, przebywają głęboko w lesie, dlatego jest to najlepszy czas na przegląd sprzętu oraz doprowadzenie polany do porządku po zimie. Dziękujemy za wyrozumiałość i cierpliwość!