Program o polskich lasach emitowany w TVP1. Obejrzyj wszystkie odcinki.
W kolejnym sezonie Tomasz Zielonka opowie jak leśnicy chronią naszą przyrodę. Prowadzący zaprosi widzów do ośrodka, w którym leśnicy opiekują się rannymi zwierzętami oraz takiego, gdzie troszczą się o rzadkie gatunki. Widzowie TVP będą mogli zobaczyć jak działa system ochrony przeciwpożarowej w państwowych lasach oraz jak został odnowiony las w Nadleśnictwie Rudy Raciborskie, gdzie prawie 30 lat temu ogień zniszczył ponad 90 km2 lasu. Goście prowadzącego, leśnicy, opowiedzą o darach lasu, dziko rosnących ziołach oraz o tym, że w lesie, oczywiście nie niszcząc przyrody, każdy może poczuć się jak traper.
W trzecim sezonie programu widzowie zostali zaproszeni do najpiękniejszych i najciekawszych zakątków Polski, by usłyszeć o tamtejszych lasach i pracujących w nich ludziach, poznać wiele praktycznych porad i ciekawostek, a także znaleźć odpowiedzi na pytania, jakie mogą mieć wszyscy korzystający z lasów. Z kamerą odwiedzimy m.in. lasy na Pomorzu, Kaszubach, Kujawach, w Bieszczadach i na Pogórzu, a także na Dolnym Śląsku i w Sudetach. Przez te zielone zakątki Polski poprowadzi widzów Tomasz Zielonka.
W pierwszej serii widzowie wraz z ekipą telewizyjną zawędrują w Bieszczady. Ich przewodnikami po bieszczadzkich lasach są leśniczy z Baligrodu - Kazimierz Nóżka i Marcin Scelina. W nietuzinkowy sposób opowiadają o przyrodzie, i gospodarce leśnej w tamtejszych nadleśnictwach oraz przeszłości tego skrawka Polski.