Edukacja leśna społeczeństwa to jeden z priorytetów Lasów Państwowych. Oferta edukacyjna LP skierowana jest do dzieci, młodzieży, dorosłych, w tym także osób niepełnosprawnych. Wszystko po to, by upowszechniać wiedzę o środowisku leśnym i zrównoważonej gospodarce leśnej.
Gry
Ta część przygotowana jest dla tych, którzy kochają leśne przygody. Tutaj będziecie mogli wybrać się na wirtualny spacer po lesie. Wcielicie się w rolę leśnika i sami wyhodujecie las. A może wolicie zostać „Znawcą leśnych zwierząt”? Znalazłeś w lesie liść? Tutaj będziesz mógł rozpoznać, z jakiego drzewa pochodzi. Żądni wiedzy znajdą tu testy, puzzle i prezentacje dotyczące lasu i jego życia.
Leśnoteka to nasza mała multimedialna leśna encyklopedia. Tutaj znajdziesz informacje o najpospolitszych gatunkach roślin i zwierząt występujących w lesie. Dowiesz się czym tak pięknie pachnie sosnowy las, kiedy kwitną konwalie i co jedzą łosie.
Znajdziesz tu najświeższe doniesienia z lasu. Co tydzień raport o tym co kwitnie, jakie zwierzęta budzą się ze snu zimowego i jaki wpływ na lasy mają letnie upały. To miejsce dla wszystkich kochają las, ale nie mają wielu okazji do odwiedzania go.
Las jest pełen tajemnic i trudnych pojęć. Tutaj znajdziesz wyjaśnienia haseł z terminologii leśnej. Kliknij na literkę rozpoczynającą poszukiwane przez Ciebie słowo lub wpisz je w wyszukiwarce, a otrzymasz jego definicję.
W tym miejscu zamieszczajcie swoje zdjęcia. Niech ich tematem będzie las i wszystko, co z nim związane.
Baza wiedzy dla wszystkich prowadzących zajęcia na temat lasu. Scenariusze, plansze edukacyjne pomocne przy omawianiu zagadnień dotyczących przyrody. Tutaj również Blog Edukatora.
Trzy blogi pisane przez specjalistów. Czym jest zawód leśnika (Blog Leśniczego), wszystko o przyrodzie (Skrzydlate Myśli) i z praktyki edukatora leśnego (Blog Edukatora).