Wybór publikacji na mobilne nośniki zachęcających do poznania rodzimej przyrody. (fot. Shutterstock.com/Roxana Bashyrova)
Nie ma nic lepszego niż pożywienie pochodzące prosto z natury, towarzyszące nam od wieków. Pożywienie, którego źródłem był i jest las. W naszej publikacji znajdziecie aż 115 przepisów na przygotowanie niebanalnego obiadu, napoju czy deseru. Wszystkie przepisy zostały stworzone przez leśników, a kto jak kto, ale oni wiedzą najlepiej jak smaczny może być las.
Ale możesz się dowiedzieć. W jednej książce, bogato ilustrowanej, znajdziesz mnóstwo informacji. Na pewno zaprzyjaźnisz się z drzewami.
Warto wiedzieć, co zrobić, gdy… spotkasz w lesie groźnie wyglądające zwierzę, znalazłeś się blisko pożaru, „złapałeś” kleszcza, nieoczekiwanie spod Twoich nóg wypełzł wąż lub wydarzyło się coś takiego, o czym nigdy byś nie pomyślał, wybierając się na leśną wędrówkę. Przeczytaj, a będziesz mógł spokojnie wędrować po lesie…
Niezwykle oryginalna książka, łącząca w sobie elementy poradnika i przewodnika po lesie. Poprzez umiejętne połączenie wielu stylów tworzy ciekawy zbiór wskazówek, przemyśleń i obserwacji zebranych od sześciu autorów - miłośników survivalu i bushcraftu, którzy dzielą się z czytelnikiem swoją wiedzą teoretyczną i praktyczną.
Wraz z postępami cywilizacji rola drewna i skala jego zastosowań stale rosły, a żaden inny produkt nie zyskiwał takiego znaczenia jak właśnie ten. Trudno wyobrazić sobie bez niego życie, także obecnie w erze kosmicznych technologii. I choć wydaje nam się, że dziś o drewnie wiemy prawie wszystko, to nadal w mocy pozostaje pytanie, czego jeszcze nie wiemy?
Czy wiesz, że w polskich lasach żyje więcej gatunków zwierząt niż gatunków roślin? Podpatrywanie zwierząt w ich naturalnym środowisku nie jest zadaniem łatwym. Jak należy to robić? O tym właśnie jest ta książka.
Autor, z wykształcenia leśnik, zaprasza do podróży w fascynujący świat ptaków. Dzieli się wiedzą, zaraża swoją pasją, a wszystko okrasza przepięknymi zdjęciami – bo mało co jest tak fotogeniczne jak ptaki.
Przez lata były niesprawiedliwie nazywane chaszczami czy badylami. Teraz krzewy są na nowo odkrywane, szczególnie te rodzimego pochodzenia.
Przewodnik po wybranych drzewach pomnikowych rosnących w Polsce opisuje 90 najciekawszych okazów. Poznasz ich szczegółowe wymiary, stan zdrowotny, lokalizację ze wskazówkami dojazdu; a te konkretne informacje okraszono osobliwościami, legendami i podaniami związanymi z drzewem lub miejscem, w którym ono rośnie.