„Między Drzewami” to podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Podcasty są dostępne na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Lecton, Stitcher, TuneIn, a także na YouTube.
Jak wygląda archeologia XXI w. w polskich lasach?
Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Ptaków, rozmawiamy o bardzo poważnym problemie. Porywanie ptaków, a dokładnie podlotów, czyli ptaków uczących się latach. Jak powszechne jest to zjawisko? Z czego wynika?
Co ma wspólnego paleontologia z leśnictwem? O tym, jakie skarby z przeszłości skrywają lasy opowiada dr Tomasz Sulej, prof. nadzw. IP PAN w rozmowie z Pauliną Król.
Co huczy w lesie? Jak rozpoznać dźwięk puszczyka albo sóweczki? Na co zwrócić uwagę podczas spacerów leśnych? Jakie znaczenie mają sowy obecnie w naszej kulturze?
Zapraszamy do wysłuchania sowiego odcinka podcastu, w którym Paulina rozmawia z Rafałem Śniegockim, dyrektorem Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego oraz Michałem Wieciechem z Nadleśnictwa Niepołomice.
Czy początek marca to odpowiedni czas na rozmowy... o zalotach?
Gościem podcastu jest doktor Agnieszka Czujkowska, dyrektorka "Ptasiego Azylu". Ten Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Chronionych w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym jest częścią sieci ośrodków rehabilitacji rozsianych niemal w całej Polsce.
Rybołowy przebywają na zimowiskach w Afryce, ale leśnicy już przygotowują się na ich powrót.
Dzisiaj dzień dokarmiania zwierzyny leśnej. Czy jest sens dokarmiać sarny, żubry, jelenie?
Wiele osób zimą dokarmia ptaki. Jak to robić dobrze?
Na pewno każdy miłośnik żubrów słyszał o telazjozie. To groźna i inwazyjna choroba powodowana przez pasożyty.
Czy trzeba uczyć się na pamięć Ustawy o lasach, by umieć legalnie korzystać z lasu?