Komunikaty dla dziennikarzy, oświadczenia, sprostowania.
Polska nie zgodzi się na wprowadzenie do prawa krajowego możliwości sparaliżowania gospodarki leśnej. Skarga Komisji Europejskiej, którą uwzględnił TSUE, jest kolejną próbą zablokowania polskiego konkurencyjnego przemysłu drzewnego, co może doprowadzić do jego upadku, a w efekcie do nagłego, skokowego wzrostu bezrobocia na terenach wiejskich i drastycznego wzrostu cen wyrobów drewnianych.
Lasy Państwowe zleciły wytwarzanie pelletu z własnego drewna. Obecnie oferują go w dwóch punktach w kraju. Ceny mają absolutnie rynkowy charakter.
Lasy Państwowe oświadczają, że reportaż „Dary lasów” emitowany w programie TVN „Czarno na białym” zawiera nieprawdziwe informacje i manipulacje, których autorzy programu dokonali w sposób celowy, chcąc - w opinii Lasów Państwowych - świadomie zdyskredytować przedsiębiorstwo i społeczną misję polskich leśników.
Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego i odnawialnego surowca. Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną.
Głównym celem konkursu zorganizowanego przez Centrum Informacyjne Lasów Państwowych jest promocja drewna jako naturalnego i odnawialnego surowca. Konkurs ma m.in. promować obiekty architektury drewnianej, które mają szczególne znaczenie historyczne, kulturowe i społeczne dla lokalnych społeczności.
Lasy Państwowe oświadczają, że artykuł opublikowany w portalu Money.pl pt. „Polskie lasy znikają w oczach. Nie wiadomo, co dzieje się z drewnem, a ceny szaleją” zawiera nieprawdziwe informacje, a ich liczba, a także stopień manipulacji jest tak duży, że cały artykuł sprawia wrażenie publikacji stworzonej na zamówienie, która w sposób świadomy i celowy ma wprowadzić opinię publiczną w błąd i zdyskredytować wszelką działalność państwowego przedsiębiorstwa.
Telewizja TVN24 w programie „To się wytnie. Jak wiceszef Lasów Państwowych wycofał się ze swoich słów” podała nieprawdziwe informacje i dokonała manipulacji przy wypowiedzi p.o. zastępcy Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych. W opinii Lasów Państwowych telewizja TVN24 celowo wprowadziła w błąd opinię publiczną, świadomie i rażąco łamiąc prawo prasowe. Lasy Państwowe rozważą złożenie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, pozew do sądu, a także oficjalny protest do kierownictwa Grupy Discovery, właściciela TVN.
Lasy Państwowe wprowadziły nowe zasady sprzedaży drewna na rok 2022. Wychodzą one naprzeciw oczekiwaniom przemysłu drzewnego i w znacznie większym stopniu preferują kupujących, którzy przerabiają drewno. W efekcie wpłyną na stabilizację sytuacji na krajowym rynku. Lasy Państwowe same nie eksportują i nie mają wpływu na eksport już sprzedanego drewna.
Lasy Państwowe nie mają wpływu ani nie ponoszą odpowiedzialności za działania prywatnych podmiotów gospodarczych z branży leśnej, skutkujących wzrostem cen drewna oraz produktów i półproduktów drewnianych na wolnym rynku. Lasy nie mają również wpływu ani nie odpowiadają za wielkość eksportu drewna.