Komunikaty dla dziennikarzy, oświadczenia, sprostowania.
Lasy Państwowe prowadzą wiele projektów, które wspierają ochronę przyrody oraz walkę ze zmianą klimatu. Są to projekty związane z ochroną gatunków roślin i zwierząt, zachowaniem różnorodności biologicznej, zatrzymywaniem wody w lesie czy dotyczące zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych do atmosfery. Leśnicy są także żywo zainteresowani realizacją projektów naukowych, które wspierają pochłanianie CO2. Tego typu badania zmierzają do adaptacji ekosystemów leśnych do zmian klimatu.
Z końcem września zakończył się cykl spotkań i konsultacji zasad sprzedaży drewna na najbliższe dwa lata. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych podpisał zarządzenie i decyzje, które zawierają pakiet zmian, mających na celu ograniczenie eksportu surowca poza kraje Unii Europejskiej i wzmocnienie lokalnych przedsiębiorców, tak aby sprzedaż drewna od 2025 r. mogła odbywać się wg nowych zasad.
Po raz pierwszy w historii swojego istnienia Lasy Państwowe obliczyły ilość emitowanych przez organizację gazów cieplarnianych. Wiedza ta pozwoli podjąć działania ograniczające emisje.
Dyrektor Generalny Lasów Państwowych zwrócił się do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o zmiany w prawie, które umożliwią ograniczenie eksportu polskiego drewna poza Unię Europejską. Lasy Państwowe dostarczają drewno głównie na polski rynek (jedynie 0,03% [trzy setne procenta] stanowi cały bezpośredni eksport) i są żywo zainteresowane tym, by pozostało ono w kraju i było przerabiane w Polsce.
Lasy Państwowe rozpoczęły proces zmian zasad sprzedaży surowca drzewnego, które umożliwią wsparcie rodzimego przemysłu drzewnego. Działania mają na celu zmianę w przepisach i skuteczną weryfikację przedsiębiorców kupujących drewno.
Dyrektor generalny Lasów Państwowych Zarządzeniem nr 87 określił wytyczne dotyczące ograniczenia stosowania rębni i cięć zupełnych w lasach gospodarowanych przez Lasy Państwowe.