„Między Drzewami” to podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Podcasty są dostępne na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Lecton, Stitcher, TuneIn, a także na YouTube.
Zmiana klimatu następuje i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Jak ta zmiana wpływa jednak na polskie lasy?
Czy po polskich lasach można chodzić tak, jak przez alaskańskie puszcze?
Z okazji Światowego Dnia Pszczół, zapraszamy do odcinka o latających skarbach przyrody.
Temat unijnej Strategii na rzecz różnorodności biologicznej, elementu tzw. Zielonego Ładu, jest na ustach wszystkich. Czym jest owa strategia i czego dotyczy w kontekście polskich lasów? O tym w rozmowie z Pauliną Król opowie Cezary Świstak, nadleśniczy Nadleśnictwa Bielsk.
Drzewa, zupełnie jak ludzie, przechodzą różne fazy rozwojowe. Młodniki można przyrównać do grupy nieopierzonych nastolatków, szukających jeszcze swojego miejsca w świecie i całkowicie zależnych od rodziców.
Dlaczego kwiecień to dobry moment na rozmowę o pożarach?
Kampinoski Park Narodowy, Las Natoliński, Las Kabacki, mnóstwo skwerów, parków i zieleńców - Warszawa posiada olbrzymią i różnorodną sieć przyrodniczą.
Czym są płazy? Co im zagraża? Jakie gatunki płazów występują w Polsce i gdzie można je spotkać?
Jak wygląda archeologia XXI w. w polskich lasach?
Dzisiaj, w Międzynarodowy Dzień Ptaków, rozmawiamy o bardzo poważnym problemie. Porywanie ptaków, a dokładnie podlotów, czyli ptaków uczących się latach. Jak powszechne jest to zjawisko? Z czego wynika?
Co ma wspólnego paleontologia z leśnictwem? O tym, jakie skarby z przeszłości skrywają lasy opowiada dr Tomasz Sulej, prof. nadzw. IP PAN w rozmowie z Pauliną Król.
Co huczy w lesie? Jak rozpoznać dźwięk puszczyka albo sóweczki? Na co zwrócić uwagę podczas spacerów leśnych? Jakie znaczenie mają sowy obecnie w naszej kulturze?