Między Drzewami #102 Ja tu na deszczu, łosie jakieś! [Michał Ogrodowczyk]

Chyba wszyscy, nawet teraz, w dobie Netflixa i systemów VOD, lubimy sobie obejrzeć dobry film przyrodniczy. Jak usłyszymy w nim jeszcze słowa “Czytała Krystyna Czubówna” to już w ogóle - pełnia szczęścia.
01.03.2022

Chyba wszyscy, nawet teraz, w dobie Netflixa i systemów VOD, lubimy sobie obejrzeć dobry film przyrodniczy. Jak usłyszymy w nim jeszcze słowa “Czytała Krystyna Czubówna” to już w ogóle - pełnia szczęścia.

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast

Ale czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, jak się tworzy takie filmy? Czy da się napisać scenariusz, który zostanie w 100% zrealizowany? Jak bardzo krnąbrnymi i nieprzewidywalnymi aktorami są zwierzęta i czy da się je jakoś poskromić? I jak dużą rolę w tym ogromnym przedsięwzięciu odgrywa pogoda? Udało się zaprosić do podcastu człowieka, który najlepiej czuje się po drugiej stronie kamery.

Michał Ogrodowczyk jest montażystą i współautorem zdjęć do wielu filmów jak np. „Rok w puszczy", „Spisane z natury", „Bieszczadzka Kolejka Leśna - podróż sentymentalna". Jest także kierownikiem Leśnego Studia Filmowego Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu.

Reżyserował i współreżyserował takie filmy jak: "Na skraju lasu", "Tajemnice gór", „Moczary i uroczyska”, „Bory chrobotkowe – przyrodnicza osobliwość Polski”, „Dzika przyroda w sercu Europy”, „Magia sosnowego boru”, „Lasy bagienne”, „Bagna są dobre” i 3 filmy z serii „Życie lasu”: „Bogactwo przyrodnicze” oraz „Ptaki” i “Bogactwo runa i podszytu", a także najnowszy - "Leśne rzeki".

Obejrzyjcie filmy, w których realizację był zaangażowany pan Michał Ogrodowczyk i dajcie znać, które z nich podobają się wam najbardziej.

Zasubskrybujcie też kanał Echa Leśne, gdzie znajdziecie m.in. nasz podcast, oraz kanał Leśnego Studia Filmowego na YouTube. Chętnie też pogadamy z Wami na grupie Między Drzewami Podcast

Filmografia Michała Ogrodowczyka https://filmpolski.pl/fp/index.php?osoba=11103597

LINKI DO NIEKTÓRYCH FILMÓW DOSTĘPNYCH ZA DARMO W SIECI:

Kanał Leśnego Studia Filmowego 

Leśne rzeki
Leśni mocarze  
Rok w puszczy 
Moczary i uroczyska 
Dzika przyroda w sercu Europy 
Lasy bagienne 
Magia sosnowego boru 
Zadziwiający świat chrząszczy 

Cykl Życie Lasu:
Grzyby 
Bogactwo przyrodnicze
Ptaki 
Bogactwo runa i podszytu 

 Jeśli wolisz z wizją, zapraszamy na kanał "Echa Leśne" na YouTube:

! Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w co drugi czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Echa Leśne oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadząca: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Michał Ogrodowczyk, kierownik Leśnego Studia Filmowego Ośrodka Rozwojowo-Wdrożeniowego Lasów Państwowych w Bedoniu
Produkcja: CILP 2022