Między Drzewami #106 Puszcze Piastów [Michał Ostrowski]

Co dorosłych ludzi skłania do tego, by się przebierać w dziwne stroje i biegać po lasach? Czy to tylko fanaberia, czy prawdziwa pasja?
22.04.2022

Co dorosłych ludzi skłania do tego, by się przebierać w dziwne stroje i biegać po lasach? Czy to tylko fanaberia, czy prawdziwa pasja?

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast

Nasz dzisiejszy gość od dwóch dekad zajmuje się odtwórstwem historycznym i popularyzacją historii wczesnego średniowiecza. Jest także przyrodnikiem i absolwentem leśnictwa, organizuje różne eventy dotyczące średniowiecznego rybołówstwa, współpracuje też z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Muzeum Archeologicznym w Biskupinie, Muzeum Ziemi Kaliskiej w Kaliszu i… z Lasami Państwowymi. To tylko część bogatego życiorysu Michała Ostrowskiego.

Jaka jest rola popularyzatora historii? W jaki sposób można odtworzyć obraz lasów 1000 lat temu? Skąd wiemy jak mogły wyglądać puszcze piastowskie? Jaki był stosunek człowieka do przyrody w czasach tworzenia się państwa Polan? Czy las miał znaczenie magiczne?
Serdecznie zapraszamy do wysłuchania rozmowy z “Ostrym na dziko” o tym, ile przeszłości można odnaleźć w teraźniejszości.

Jeśli wolisz z wizją, jesteśmy też na YouTube:

Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w co drugi czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Echa Leśne oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadząca: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Michał Ostrowski
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2022