„Między Drzewami” to podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Podcasty są dostępne na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Lecton, Stitcher, TuneIn, a także na YouTube.
Schyłek lata to bardzo specyficzny czas. Powrót do szkoły i koniec urlopowych wojaży, pierwsze przebarwienia liści… Dla wielu osób koniec lata określają puste bocianie gniazda.
Na czym polega sprzedaż drewna w Polsce?
Czy warto być leśnikiem? A czy las bez leśnika sobie nie poradzi?
All-inclusive może być wszędzie, nawet w środku lasu. Wszystko zależy od oczekiwań.
Tereny leśne są bardzo atrakcyjne dla biegaczy. Jak zacząć uprawiać ten sport?
Najbardziej uniwersalne zasady korzystania z przyrody znajdują się w zasadach etyki outdoorowej Leave No Trace. To reguły postępowania, które KAŻDY z nas powinien wcielić w życie.
Na rowerze. Na hulajnodze. Na nogach. Na biegówkach. Na saniach. Z zaprzęgiem. Z kijkami. Z psem. Na koniu. Jazda konna, choć niegdyś podstawowa umiejętność ludzi, obecnie jest traktowana głównie jako sposób na rekreację. A nie ma nic lepszego, jak obserwować las z siodła.
Jemioła to urokliwa roślina kojarząca się zwykle bardzo pozytywnie. Jednak od pewnego czasu spędza sen z powiek wielu leśników.
Wakacje w toku - czy macie już plany na 9 najbliższych tygodni? A czy w tych planach przewidujecie pobyt w lesie?
Według badań PBS, 34 proc. Polaków uważa komary i kleszcze za uciążliwe. Czy to jedyna wada kleszczy? Czego powinniśmy się obawiać w kontakcie z tymi pajęczakami?
Dr Agnieszka Czujkowska, dyrektorka „Ptasiego Azylu”, Ośrodka Rehabilitacji Ptaków Chronionych w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym, już kilkakrotnie była gościem podcastu „Między Drzewami”. Tym razem w rozmowie z Pauliną Król mówi o tym, w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy… ptakom.
Wyrażenie “gatunek obcy” przywodzi na myśl ósmego pasażera pewnego statku... Nie dotyczy ono jednak przybyszów z innej planety, a przybyszów z tej samej. Mają one jednak sporo ze sobą wspólnego.