Publikacje przyrodnicze i turystyczne zachęcające do poznania rodzimej fauny i flory oraz najpiękniejszych zakątków kraju. (fot. Shutterstock/potowizard)
Autor, z wykształcenia leśnik, zaprasza do podróży w fascynujący świat ptaków. Dzieli się wiedzą, zaraża swoją pasją, a wszystko okrasza przepięknymi zdjęciami – bo mało co jest tak fotogeniczne jak ptaki.
Pierwsze kompendium wiedzy na temat trufli, oparte nie tylko na wiadomościach zaczerpniętych z literatury, ale przede wszystkim na badaniach prowadzonych przez Autorkę, które mają w naszym kraju charakter pionierski. O trufli bowiem przez długie lata nie pisano w krajowej literaturze, uważając występowanie tego grzyba na terenie Polski za mit.
Wszyscy znamy daty astronomicznych pór roku, wiemy też jakie przemiany zachodzą w przyrodzie, gdy z kalendarzy spadają kolejne kartki. I choć nie ma dwóch takich samych wiosen czy zim, to jednak następujące po sobie zjawiska są czymś stałym i niezmiennym. Warto głębiej poznać cykliczne zmiany, aby móc lepiej rozumieć dziką przyrodę w różnorakich jej przejawach.
Przez lata były niesprawiedliwie nazywane chaszczami czy badylami. Teraz krzewy są na nowo odkrywane, szczególnie te rodzimego pochodzenia.
Liczba zastosowań drewna szacowana jest nawet na trzydzieści tysięcy. W książce znajdziesz zdjęcia przedstawiające 17 gatunków polskich drzew w całej ich okazałości, ale też zdjęcia liści, kwiatostanów, owoców, kory, przekrojów drewna. Dowiesz się, jakie ma cechy drewno poszczególnych gatunków i jakie przedmioty są z niego wykonywane.
Drewno jest surowcem ekologicznym, odnawialnym, pozyskiwanym przy zachowaniu zasad zrównoważonego leśnictwa. Bez drewna trudno sobie wyobrazić współczesny świat. Z folderu dowiesz się, jak leśnicy godzą – zdawałoby się sprzeczne – interesy gospodarcze z korzystaniem z bogactw lasu w sposób zrównoważony.
Dwujęzyczny album fotograficzny przygotowany na jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych, pełen pięknych zdjęć z polskich lasów.