Publikacje przyrodnicze i turystyczne zachęcające do poznania rodzimej fauny i flory oraz najpiękniejszych zakątków kraju. (fot. Shutterstock/potowizard)
Publikacja autorstwa prof. Andrzeja Szujeckiego, przedstawiająca racje różnych stron w sprawie metod zachowania tego kompleksu leśnego jako wzorca przyrody dla dobra ludzi i ludzkości oraz miejsca, gdzie współżycie lasu ze społeczeństwem jest ugruntowane historycznie. Dostępna również w wersji angielskiej.
Malują, rysują, rzeźbią, piszą wiersze, fotografują... Wśród leśników jest wiele takich artystycznych dusz. Może obcowanie z lasem, z przyrodą tak ich uwrażliwia?
Trzytomowe dzieło, będące próbą ujęcia historii Lasów Państwowych od powołania ich do życia po czasy współczesne.
Polskie leśnictwo i nauki leśne od dawna są wysoko notowane w świecie, a osiągnięcia po wielokroć stawiane za wzór. Można by jednak wątpić, czy mielibyśmy owe sukcesy - bezsporne w mijającym 80-leciu - gdyby nie trwała i sprawna, ogólnokrajowa organizacja, Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe.
Monografia ta powstała jako podsumowanie projektu rozwojowego Lasów Państwowych „Pszczoły wracają do lasu”, mającego na celu opracowanie zasad i metod ochrony tej ważnej grupy owadów.