Maratony, półmaratony, biegi przełajowe, na orientację, po zdrowie, formę i dla przyjemności. Cała Polska biega! Wiosna i lato obfitują w duże imprezy biegowe, a trenować można przez cały rok, najlepiej w lesie, do czego zachęcamy w ramach akcji „Trenuj w lesie”.
To przepiękna pora roku. Zwłaszcza w lesie, kiedy mróz i śnieg pięknie pospołu ozdobią krajobraz, a przyroda wydaje się jeszcze bardziej dzika i niedostępna. Dla jednych to pora, by głębiej zapaść w domowych pieleszach, a dla innych okres startów w zimowych maratonach.
W aktualnym numerze „Ech Leśnych” ukazał się tekst o przygotowaniu do jesiennych treningów.
O tym, ile każdy biegacz powinien pić podczas treningu można przeczytać w najnowszym wydaniu „Ech Leśnych".
W najnowszym numerze wydawanego przez Lasy Państwowe kwartalnika „Echa Leśne”, biegacze znajdą porady na temat powrotu na ścieżkę po zimowej przerwie.
Wielu biegaczy zimą niechętnie myśli o plenerowych treningach. Wielu z chowa się w siłowniach, na basenach i zamkniętych halach. Czy słusznie? Przecież bieganie po zaśnieżonych leśnych ścieżkach jest tak samo wspaniałe, jak dla dzieci jazda na sankach! Z drugiej strony, hartowanie organizmu jest niezmiernie istotne dla wzmacniania jego ogólnej odporności.
BiegamBoLubię LASY to prawdziwe święto sportu, w ubiegłorocznej edycji pobiegło blisko 1500 osób. Startujemy z drugą edycją, która zapowiada się niemniej ciekawie.
O tym, co każdy biegacz powinien mieć w swojej szafie można przeczytać w jesiennych „Echach Leśnych".
Przed nami ostatni bieg cyklu BiegamBoLubię LASY Jesienią, który odbędzie się 8 listopada. Przewidziane są również zawody dla dzieci SportGeneracja oraz marsz Nordic Walking.