Kolejny bieg cyklu „Biegam, bo lubię Lasy”

12 kwietnia, w niedzielę, na terenie Nadleśnictwa Chojnów odbył się drugi z cyklu czterech leśnych biegów „Biegam, bo lubię Lasy”.
28.07.2017 | Paweł Grądzki

12 kwietnia, w niedzielę, na terenie Nadleśnictwa Chojnów odbył się drugi z cyklu czterech leśnych biegów „Biegam, bo lubię Lasy”.

Akcja organizowana we współpracy z klubem BiegamBoLubię ma na celu promocję biegania, zdrowego stylu życia i zachęcenie do uprawiania sportu na terenach leśnych.

Impreza przy parkingu leśnym "Zimne Doły", zaledwie 20 kilometrów od centrum Warszawy, rozpoczęła się rozgrzewką poprowadzoną przez trenerów akcji „Biegam, bo lubię”. W biegu do wyboru były dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Odbyły się również biegi dla dzieci. 

Najmłodszych uczestników leśnicy zaprosili na wspólne rozpoznawanie tropów zwierząt.  Po biegu na wszystkich czekał leśny poczęstunek: ciepła grochówka i kiełbasa z ogniska.

Ideą cyklu imprez biegowych „Biegam, bo lubię Lasy” jest zachęcenie biegaczy do wyboru tras w leśnych ostępach i przekonanie tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z aktywnością fizyczną, że w lesie jest to zdrowsze i przyjemniejsze! Impreza jest organizowana w ramach udostępniania lasów społeczeństwu, dlatego uczestnicy biegów są zwolnieni z opłaty startowej. 

Na terenach lasów państwowych w ciągu ostatnich lat wyznaczono już 22 tys. km szlaków pieszych i ponad 4 tys. km rowerowych. W większości są to dukty, którymi można poprowadzić także trasy biegowe.

Wydarzenie koordynowało Centrum Informacyjne Lasów Państwowych.