Koniec biegowego sezonu [WIDEO]

Na terenie podwarszawskiego Nadleśnictwa Chojnów odbył się ostatni bieg cyklu Biegam Bo Lubię Lasy.
28.07.2017 | Maria Chojnacka, CILP

Na terenie podwarszawskiego Nadleśnictwa Chojnów odbył się ostatni bieg cyklu Biegam Bo Lubię Lasy.

W niedzielne przedpołudnie, 23  października w finale Grand Prix wzięło udział ponad 400 uczestników. Na podium stanęli najlepsi zawodników z czterech edycji. Tak jak w ubiegłym roku w ogólnej klasyfikacji brano pod uwagę wszystkie  cztery tegoroczne biegi.

Biegacze mieli do pokonania dystans 5 lub 10 kilometrów. Łącznie na tych dystansach o medale walczyło aż 300 osób.

W finałowym biegu nie zwiedli również najmłodsi uczestnicy. W zawodach SportGeneracja, specjalnie przygotowanych dla dzieci biegach, wzięło udział 90 młodych uczestników. 

Natomiast osoby, które wolały spacerować, wyruszyły na marsz Nordic Walking „ChodzęBoLubię LASY". Tym razem z kijkami w las wyruszyło niemal 40 osób. 

Po sportowych zmaganiach na uczestników czekała gorąca grochówka, rozgrzewająca herbata oraz ogniska, przy których można było upiec kiełbaski. 
Przez cały czas trwania wydarzenia edukatorzy z Nadleśnictwa Chojnów prowadzili leśną edukację skierowaną w szczególności do dzieci. Dodatkową atrakcją były leśne gry oraz piłowanie wałka drewna.

Relację z biegu będzie można zobaczyć na antenie Canal+ sport w programie „O co biega”. Emisja w najbliższą środę (26 października) o godz. 19.30.