Sport w lesie

Hasłem „Trenuj w lesie” Lasy Państwowe zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew. To już druga edycja akcji promującej sport w Lasach Państwowych.
19.07.2016 | Olga Buczyńska

Hasłem „Trenuj w lesie” Lasy Państwowe zachęcają do aktywności na świeżym powietrzu w otoczeniu drzew. To już druga edycja akcji promującej sport w Lasach Państwowych.

Las to doskonała przestrzeń do sportu i rekreacji. Prawie 1/3 Polski pokrywają lasy, większość z nich to lasy publiczne, dostępne dla każdego. Warto dodać, że w innych krajach nie jest to wcale oczywiste. Skorzystaj więc z możliwości jakie stwarzają polskie lasy, bo z każdego miejsca Polski dotrzesz do lasu w mniej niż godzinę!

Korzyści z uprawiania sportu w lesie

Przenieś treningi do lasu, ćwicz wśród drzew i oddychaj leśnym powietrzem! Co zyskujesz?

Przede wszystkim dzięki miękkiemu podłożu nie obciążasz stawów podczas biegania, skoków, a nawet chodzenia. Ściółka leśna doskonale amortyzuje, ruch na niej jest znacznie zdrowszy i przyjemniejszy niż na betonie czy bieżni.

Biegając, ćwicząc czy jeżdżąc na rowerze w lesie warto głęboko oddychać. To jak terapia tlenowa, leśne powietrze jest bogate w tlen, a dodatkowo jest w nim 50-70 razy mniej zarazków niż w powietrzu miejskim.

Wszechobecna zieleń, świeże powietrze i cisza to czynniki, które dodatkowo pozwolą się odprężyć, zniwelować stres i naładować pozytywną energią. A nic tak nie inspiruje jak porcja wysiłku fizycznego w pięknych okolicznościach przyrody.

Zapraszamy na treningi do lasów państwowych!

***

Zapoznaj się z ofertą turystyczno-rekreacyjna Lasów Państwowych i już dziś wybierz las, w którym zaczniesz ćwiczyć!

Czy wiesz, że:

  • z każdego miejsca Polski dotrzesz do lasu w mniej niż godzinę,
  • w Lasach Państwowych czeka na Ciebie 22 tys. km szlaków pieszych, ponad 4 tys. km szlaków rowerowych, 3 tys. parkingów leśnych i miejsc postoju,
  • ponad 7 tys. km tras konnych,
  • 500 pól biwakowych i obozowisk,
  • 4,5 tys. miejsc noclegowych.