Publications available in English
Broszura opracowywana corocznie na podstawie "Raportu o stanie lasów w Polsce i sprawozdania finansowo_gospodarczego PGLLP", przedstawiająca informacje o lasach zarządzanych przez PGL Lasy Państwowe.
Broszura w języku angielskim opracowywana corocznie na podstawie "Raportu o stanie lasów w Polsce", przedstawiająca informacje o stanie lasów wszystkich form własności, na tle danych z ostatnich lat oraz na tle innych krajów.
Lasy są bogactwem, z którego ludzie mogą korzystać na różne sposoby. Broszura pokazuje, jak tym bogactwem zarządzają leśnicy, których celem jest zachować, chronić i użytkować las tak, by przyszłe pokolenia mogły w pełni korzystać z jego przyrodniczych i gospodarczych walorów. Oprócz wersji angielskiej dostępna również w wersjach niemieckiej i rosyjskiej.
Tematyczny słownik leśny angielsko-polski i polsko-angielski będący kontynuacją serii przeznaczonej dla leśników praktyków, studentów wydziałów leśnych oraz wszystkich tych, którzy chcą poszerzać swoją wiedzę z języka angielskiego. Zrozumienie terminów ułatwiają ryciny, a wyszukiwanie haseł - indeks w języku polskim.
Podręcznik przeznaczony dla studentów wydziałów leśnych uczelni rolniczych, którzy uczą się angielskiego na poziomie średniozaawansowanym lub wyższym (B1 – B2), oraz dla leśników praktyków. Do książki dołączona jest płyta z nagranymi tekstami.
Podręcznik przeznaczony dla studentów wydziałów leśnych uczelni rolniczych, którzy uczą się angielskiego na poziomie średniozaawansowanym lub niższym (A2-A2+) oraz dla leśników praktyków. Do książki dołączona jest płyta z nagranymi tekstami.
Dwujęzyczny album fotograficzny przygotowany na jubileusz 90-lecia Lasów Państwowych, pełen pięknych zdjęć z polskich lasów.
Minęło 90 lat, od kiedy powołano do życia Lasy Państwowe – organizację zarządzającą leśnym majątkiem narodowym Polski. Zapraszamy do podróży w czasie, w trakcie której dowiesz się, jak historia państwa odbiła się na polskim leśnictwie. Książka dostępna również w wersji angielskiej.