Komunikaty dla dziennikarzy, oświadczenia, sprostowania.
Twierdzenia, że Lasy Państwowe „znalazły sposób, by zataić skalę wycinki drzew” oraz „utajniają skalę wycinki drzew”, jakie znalazły się w artykułach p. Aleksandra Gurgula, opublikowanych 12 lutego br. w „Gazecie Wyborczej” oraz na portalu Wyborcza.pl, to całkowita nieprawda.
W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami o nietypowych zdarzeniach podczas etapu zasadniczego sprzedaży otwartej drewna dla przedsiębiorców na rok 2019, Dyrekcja Generalna Lasów Państwowych zachęca do zapoznania się z krótkim opisem obowiązujących aktualnie zasad sprzedaży drewna, dostępnym na naszej stronie internetowej, oraz poniższym komentarzem.
Lasy Państwowe podjęły pierwsze kroki w kierunku elektromobilności. Rozstrzygnięto właśnie przetarg nieograniczony na dostarczenie samochodów elektrycznych (EV) – flotę PGL LP zasili 15 osobowych BMW i3 oraz jeden dostawczy Nissan nv200. Było to największe tego typu postępowanie na zakup EV w Polsce.
19 września br. w warszawskim biurze Parlamentu Europejskiego odbyła się debata na temat Puszczy Białowieskiej, zorganizowana dla goszczących w Polsce przedstawicieli Komisji Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności PE (tzw. ENVI).
Odpowiedź prof. dr hab. Wandy Olech, prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów na artykuł Jędrzeja Winieckiego „Lasy Państwowe chcą zarządzać populacją białowieskich żubrów. Zaczną się polowania?" opublikowany w tygodniku „Polityka".
List Anny Malinowskiej, rzecznik prasowej Lasów Państwowych do członków zarządu, szefów programów i wydawców TVN w sprawie wydania DDTVN z dnia 27 maja. W programie zaprezentowano reportaż „Leśny świat pana Kazimierza”. Bohaterem materiału był Kazimierz Nóżka, leśniczy leśnictwa Polanki w Nadleśnictwie Baligród.
W obszernym artykule pt. „Lasy, fiskus i gminy w gąszczu niejasnych przepisów. A w tle sprzeczne interesy” autorstwa Patrycji Dudek i Jakuba Pawłowskiego ze wstępem autorstwa Ewy Ciechanowskiej, opublikowanym 21 kwietnia br. w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, znalazł się szereg informacji co najmniej nieścisłych, które mogą wprowadzać odbiorców w błąd.