Zapisz się na bezpłatne konsultacje dla wnioskodawców projektów UE!

Zapraszamy wnioskodawców oraz beneficjentów Funduszy Europejskich na ochronę przyrody do skorzystania z porad ekspertów, które oferuje Punkt dla Przyrody.
04.04.2024

Zapraszamy wnioskodawców oraz beneficjentów Funduszy Europejskich na ochronę przyrody do skorzystania z porad ekspertów, które oferuje Punkt dla Przyrody.

Masz pomysł na projekt, którego celem jest ochrona przyrody? Piszesz wniosek o dofinansowanie projektu i potrzebujesz wsparcia w formalnościach lub kwestiach merytorycznych?

Umów się na konsultacje z ekspertami, którzy pomogą Ci na etapie opracowania i składania wniosku, a następnie podczas realizacji Twojego przedsięwzięcia. Skorzystaj z formularza na stronie internetowej Punktu dla Przyrody: https://punktdlaprzyrody.lasy.gov.pl/skorzystaj-z-konsultacji/umow-sie-na-konsultacje/. Zespół ekspertów jest do Twojej dyspozycji zgodnie z kalendarzem konsultacji dostępnym na stronie Punktu.

Jeśli w kalendarzu brak tematu lub terminu, na którym Ci zależy, napisz do nas bezpośrednio na adres: punktdlaprzyrody@ckps.lasy.gov.pl

Punkt dla Przyrody (PdP) prowadzony jest przez Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych, jednostkę organizacyjną Lasów Państwowych. PdP oferuje konsultacje m.in. podmiotom takim jak: organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i instytuty badawczo-naukowe, samorządy, parki narodowe i krajobrazowe, RDOŚ-e, jednostki LP. Wsparcie uzyskać mogą potencjalni i faktyczni beneficjenci:

  • Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat i Środowisko,
  • Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej,
  • 16 Programów Regionalnych – Funduszy Europejskich dla poszczególnych województw

- w zakresie inicjatyw dotyczących ochrony przyrody.

Twój projekt jest już zaawansowany? Zachęcamy do zamówienia audytu za pośrednictwem formularza kontaktowego na stronie: https://punktdlaprzyrody.lasy.gov.pl/skorzystaj-z-konsultacji/uslugi-doradcze/.

Konsultacje z ekspertami obejmują m.in.:

  • ocenę pomysłu na projekt,
  • ocenę/analizę wniosku o dofinansowanie wraz z załącznikami,
  • audyt przedrealizacyjny,
  • audyt w trakcie realizacji projektu,
  • audyt na zakończenie realizacji projektu,
  • wizyty w miejscu realizacji projektu/ w siedzibie beneficjenta.

Wszystkie usługi są bezpłatne i finansowane ze środków UE oraz budżetu RP.