Wystawa projektów ochrony przyrody w Łazienkach

A co Ty robisz dla przyrody? - wystawę pod tym tytułem możecie obejrzeć w Łazienkach Królewskich w Warszawie do końca listopada.
09.11.2023 | Anna Krasoń

A co Ty robisz dla przyrody? - wystawę pod tym tytułem możecie obejrzeć w Łazienkach Królewskich w Warszawie do końca listopada.

Ekspozycja prezentuje wybrane 29 projektów ochrony przyrody, których wdrażaniem (przy wsparciu Funduszy Europejskich) zajmowało się Centrum Koordynacji Projektów Środowiskowych. Przez 5 lat realizacji projektów fotografowie odwiedzali naszych beneficjentów, dokumentując najciekawsze działania i efekty projektów służących ochronie zagrożonych gatunków i siedlisk w Polsce.

W rezultacie powstała wystawa przyrodnicza trochę inna niż wszystkie, która nie ogranicza się do prezentacji urzekających pejzaży i przykuwających uwagę gatunków roślin i zwierząt. Ekspozycja zabierze Was także za kulisy działań ochronnych, pokazując ochronę przyrody od strony praktycznej. Stąd też obok panoramy Tatr czy portretu rysia znajdziecie obrazy prac alpinistycznych w Ojcowskim Parku Narodowym czy grodzenia gniazd błotniaka łąkowego, zakładającego lęgi na polach zboża.

Z każdego projektu wybraliśmy jeden, konkretny aspekt – czasem mało znany, czasem widowiskowy, a czasami po prostu charakterystyczny dla danego przedsięwzięcia, ilustrując go zdjęciem i uzupełniając krótkim, anegdotycznym opisem. Co jeszcze zobaczycie na wystawie? – zapraszamy na spacer do Łazienek. Ekspozycja dostępna jest przy wejściu do parku od ulicy Agrykola.