„Między Drzewami” to podcast, w którym rozmawiamy o lesie, przyrodzie i codziennej pracy leśników. Podcasty są dostępne na Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Lecton, Stitcher, TuneIn, a także na YouTube.
Najnowszy odcinek podcastu Między Drzewami poświęcony jest spotkaniom z żubrami.
Gośćmi najnowszego odcinka podcastu Między Drzewami są Dariusz Dyl i Mariusz Urban - strażnicy leśni, którzy opowiedzą o ochronie ptaków, obrączkowaniu, wchodzeniu do gniazda i o wielu innych, fascynujących elementach... ich codziennej pracy. Dowiecie się, który ptak buduje największe gniazda, po co zakłada się ptakom obrączki i skąd wiadomo, jaką trasę przebyły.
Co zjada nasze lasy i kiedy „nieszkodliwy" owad staje się „szkodnikiem"?
Jak fotografować w sposób etyczny i zgodny z prawem? Jak przygotować się do wyprawy do lasu i na co zwrócić uwagę, poszukując interesujących nas kadrów?
Jesień to czas, kiedy w lesie odbywa się wielkie, godowe misterium - rykowisko. Na czym ono polega i dlaczego jelenie tak ryczą?
Które formy ochrony przyrody mogą wywoływać kontrowersje? A jakie działania z zakresu ochrony przyrody wydają się czasem... paradoksalne?
Grzybobranie to prawdziwy, polski sport narodowy. Polacy kochają zbierać grzyby i robią to często przez cały rok, choć największy wysyp grzybów i grzybiarzy przypada na jesień.
Przyroda podlega nieustannym przemianom, zarówno poprzez zmiany cywilizacyjne, jak i klimatyczne. W Polsce ochronę przyrody prowadzi się na mocy Ustawy o ochronie przyrody.
Nasze działania nie są obojętne dla Ziemi. Stąd musimy racjonalnie korzystać z zasobów przyrody, zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W jaki sposób możemy zmniejszyć nasz ślad ekologiczny, jak podejmować racjonalne i zrównoważone decyzje, by ograniczyć negatywny impakt na środowisko?
Współczesne arboreta leśne mają charakter pięknych parków zachęcających do spacerów i podziwiania drzew oraz innych roślin sprowadzonych z wielu zakątków świata. Zwykle pełnią funkcje naukowe, turystyczne i dydaktyczne. Jakimi ogrodami zarządzają Lasy Państwowe?
Szukacie pomysłu na nietuzinkowy, przyrodniczy i edukacyjny wypad na weekend z dziećmi?
Czy stereotyp, jakoby kobieta nie nadawała się do pracy w terenie, ma podstawy?