„Dar serca” znowu zagrał dla dzieci

Mikołajkowy prezent od leśników ze szczecineckiej dyrekcji LP oraz funkcjonariuszy ze Służby Więziennej w Czarnem otrzymali podopieczni ośrodka dla dzieci niewidomych w Laskach. 6 grudnia w ramach akcji „Dar Serca” zorganizowano dla nich specjalny koncert.
07.12.2018 | MAREK STASIUK, RZECZNIK PRASOWY RDLP W SZCZECINKU

Mikołajkowy prezent od leśników ze szczecineckiej dyrekcji LP oraz funkcjonariuszy ze Służby Więziennej w Czarnem otrzymali podopieczni ośrodka dla dzieci niewidomych w Laskach. 6 grudnia w ramach akcji „Dar Serca” zorganizowano dla nich specjalny koncert.

Już w czasie prób dzieci reagowały bardzo żywiołowo, nagradzając brawami próby wokalistów. W tym czasie leśnicy i funkcjonariusze dekorowali salę koncertową i przygotowywali podarki przekazane przez sportowców oraz celebrytów specjalnie na spotkanie z dziećmi z ośrodka.

Koncert rozpoczął się od występu Zuzi Soćko, młodej piosenkarki, która od dwóch lat związana jest z akcją „Dar Serca”. Zuzia brała udział we wcześniejszych koncertach organizowanych przez LP i SW w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Repertuar młodej piosenkarki poruszył nie tylko dzieci, ale także opiekunów, ponieważ w wykonaniu artystki, obok utworów muzyki pop, znalazły się ballady i piosenki świąteczne. Dzieci słuchały w skupieniu i reagowały niemal na każde słowo śpiewane przez artystkę.

Oprócz Zuzi Soćko wystąpił również LBD Borys, który już na początku zapowiedział, że braki artystyczne nadrabia humorem. Jednak wisienką na torcie mikołajkowego koncertu był występ Moniki Grajewskiej, piosenkarki występującej w Opolu u boku Andrzeja Rosiewicza oraz śpiewającej w Zespole Ludowym pieśni i Tańca „Mazowsze”. Swój koncert Monika Grajewska zadedykowała opiekunom z ośrodka, w podziękowaniu za ich prace z osobami niewidomymi. W wykonaniu artystki można było usłyszeć m.in. „Czerwone jabłuszko", „Przybyli ułani pod okienko” czy „Abyśmy byli jedno".

Po koncercie przyszedł czas na wręczanie prezentów, które leśnicy i funkcjonariusze przywieźli ze sobą. A prezentów było naprawdę dużo. Na dzieci czekał kosz z  pluszakami przedstawiającymi postacie z bajek, tajemnicze pudełka z drzewkiem do samodzielnego posadzenia, audiobooki z leśnymi bajkami i odgłosami ptaków oraz pomoce dydaktyczne z leśnymi zabawami. Ale to nie wszystko. Do akcji włączyły się także gwiazdy sportu, które przekazały swoje medale i koszulki z podpisami. Funkcjonariusze ze Służby Więziennej przekazali na ręce dyrektor ośrodka Elżbiety Szczepkowskiej, koszulki z podpisami od Adama Małysza i Marcina Gortata oraz kimono z dedykacją od Mistrza Europy KSW Zbigniewa Sołtysa, który pochodzi ze Szczecinka.

 


Artyści natomiast otrzymali specjalne nagrody, Srebrne Spinki
. Funkcjonariusze SW chcieli wyrazić wykonawcom swoją wdzięczność. Pod pamiątkowymi tabliczkami podpisy złożyli  dyrektor ZK w Czarnem Wojciech Brzozowski oraz dyrektor RDLP w Szczecinku Andrzej Modrzejewski.

Tymczasem prezentem, jaki otrzymała ekipa „Daru Serca”, było zaproszenie na Dzień Dziecka i zapewnienie, że leśnicy oraz funkcjonariusze zawsze będą w ośrodku mile widziani.