Do zabawy

Rozwiązuj zadania, koloruj rysunki, sprawdź nasze gry! Zapraszamy!
24.04.2020

Rozwiązuj zadania, koloruj rysunki, sprawdź nasze gry! Zapraszamy!

🎨 Ekoeksperymentarium

Przyszłość Ziemi można zmienić bez wychodzenia z domu. Naprawdę! Właśnie o tym jest ta ekogra. Dzięki wizycie w wirtualnym domu i łamigłówkom, ukrytym w jego pokojach można łatwo zrozumieć, jak wielkie znaczenie dla środowiska ma zmiana drobnych nawyków.

Jak grać? Wchodząc do wirtualnego domu rodziny Łaskotków wybieramy pokój zagadek, rozwiązujemy kolejne zadania i zdobywamy punkty. Aby w pełni wykorzystać możliwości Ekoeksperymentarium warto grać komputerze lub tablecie i korzystać z przeglądarki Chrome i włączyć dźwięk.

 🎨 Wspaniały leśny świat

Waszym przewodnikiem po wspaniałym, leśnym świecie będzie... dżdżownica! Cierpliwie wyjaśnia i pomaga zrozumieć leśną przyrodę. Oprócz zadań do wykonania, dowiesz się wielu ciekawych informacji i poznasz tajemnice życia dżdżownic.

🎨 „Z lasem przez cały rok”

„Z lasem przez cały rok” to tytuł serii wydawniczej przeznaczonej dla dzieci od 7 do 10 lat. To aż 4 książeczki wypełnione lasem i przyrodą, eksperymentami i zagadkami - leśnicy zajmujący się edukacją przygotowali propozycje gier i zabaw na każdy dzień roku. Do samodzielnego rozwiązania lub wspólnie z opiekunem.

Można bawić się w lesie, a także w domu czy podczas podróży.

🎨  „Sowia krzyżówka"

Trzynaście pytań-zagadek dla prawdziwych małych przyrodników i odkrywców przyrody. Każdy, kto brał udział w akcji online „Co w lesie huczy?" bez problemu powinien sobie z tym poradzić.

🎨 Leśne zwierzęta. Rysowanki – malowanki

Czy narysowanie wilka jest proste? Z prezentowaną książeczką z pewnością nie będzie to trudne zadanie.

🎨 Przedszkolaki poznają las

Najmłodsi poznają nie tylko las, ale także zwierzęta, które w nim mieszkają. 

Wędrujemy ich tropami we wszystkich porach roku („Zima”, „Wiosna”, „Lato”, „Jesień”). Przeżywamy z nimi przygody – czasem niebezpieczne, poznajemy ich zwyczaje.

 🎨 Kolorowanki dla najmłodszych

„Praca leśnika” i „Co daje las” oraz „Domy zwierząt” i „Od nasionka do książki” – kolorujemy, naklejamy i… poznajemy las.

 🎨 Eryś zaprasza do lasu

Zaprasza uczniów klas 1-3. Książeczka odkrywa tajemnice lasu i pomaga wiele zrozumieć. Będziesz się świetnie bawił z rysiem eRysiem!

1088.jpg