Nadleśnictwo Gdańsk

18.05.2017

 

nadlesnictwo_gdansk.jpg


Aplikacja Nadleśnictwo Gdańsk prezentuje walory przyrodnicze okolic Trójmiasta, atrakcje regionu oraz infrastrukturę turystyczną. Aby ułatwić odnalezienie interesujących miejsc, baza obiektów podzielona została na kategorie, wśród których są m.in. najciekawsze zabytki, pomniki przyrody, leśniczówki, punkty odpoczynku i biwakowania oraz obiekty gastronomiczne.

Poszczególne punkty zawierają współrzędne GPS, do niektórych dołączono także audioprzewodnik. Aplikacja zawiera propozycje gotowych wycieczek: tras rowerowych, pieszych, nordic walking i konnych. Pełną bazę punktów i tras można obejrzeć na mapie. Z poziomu mapy można też przejść do szczegółów wybranego obiektu

Dzięki rozbudowanej funkcji nawigacji mobilny przewodnik umożliwia wyznaczenie trasy pomiędzy dowolnymi punktami, będąc poza zasięgiem internetu. Podkłady OpenStreetMap dostępne są offline w dwóch wersjach: podstawowej oraz Hike&Bike, na której zaznaczone są także mniejsze ścieżki leśne i śródpolne.

Pobierz na iOS

Mobilny przewodnik pełni także rolę komunikatora pomiędzy turystami i służbami nadleśnictwa. Użytkownik może zgłosić np. nielegalne wysypisko śmieci, jest informowany o najważniejszych wydarzeniach w okolicy.
Ciekawą funkcję stanowi możliwość nagrania własnej trasy i przesłania jej do serwisu.

Warto pamiętać, że nie wszystkie lasy otaczające Trójmiasto są w zarządzie Nadleśnictwa Gdańsk. Część lasów w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy, jest zarządzana przez miasta. Można to sprawdzić w banku danych o lasach.

Dlatego widoczne na mapie obiekty liniowe i punktowe (szlaki) kończą się na granicy zarządu nadleśnictwa.

Pobierz na Androida 

Interesującą propozycję znajdą tu także miłośnicy szukania skrzynek – aplikacja jest połączona z ogólnopolskim serwisem geocachingowym.

Aplikacja powstała w ramach projektu „Las - drewno - człowiek - kompleksowy program podniesienia świadomości społecznej nt. różnorodności biologicznej na terenie RDLP w Gdańsku”.

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego (PL02) „Ochrona różnorodności biologicznej i ekosystemów” w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009-2014 i został zrealizowany w partnerstwie przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Gdańsku, Nadleśnictwa Elbląg, Gdańsk, Wejherowo oraz partnera z Norwegii Skogbrukets Kursinstitutt.