Szlachetna paczka od leśników

Jak co roku leśnicy z regionalnych dyrekcji i nadleśnictw przyłączyli się do przedświątecznej akcji Szlachetna Paczka.
28.07.2017 | Edyta Nowicka, rzecznik prasowy RDLP w Radomiu, Bolesław Bobrzyk, Nadleśnictwo Katowice

Jak co roku leśnicy z regionalnych dyrekcji i nadleśnictw przyłączyli się do przedświątecznej akcji Szlachetna Paczka.

Pracownicy RDLP w Radomiu już po raz trzeci dołączyli do tegorocznej, już 16. edycji akcji Szlachetna Paczka. W tym roku przygotowali podarunki dla 3-osobowej rodziny mieszkającej w Radomiu, która znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W paczce oprócz żywności i środków czystości był też odkurzacz, rower oraz nowe drzwi do domu i prezenty – niespodzianki. Oprócz tego w leśnej paczce nie zabrakło żywej choinki, przygotowanej przez Nadleśnictwo Radom, i leśnych kalendarzy.

Wszystkie prezenty zostały zapakowane i w ostatnią sobotę przekazane rodzinie. W przygotowaniu paczki leśnikom pomogli pracownicy Zespołu Ochrony Lasu w Radomiu, Zakładu Obsługi Leśnictwa Tagart oraz jeden z  przedsiębiorców współpracujących z radomską dyrekcją. 

- Cieszymy się, że mogliśmy włączyć się w tę szlachetną akcję i pomogliśmy uwierzyć osobom w trudnej sytuacji, że wszystko jest możliwe - mówią leśnicy. 

Nie tylko leśnicy z radomskiej dyrekcji LP wsparli szlachetną akcję. I tak z inicjatywy Związku Leśników Polskich pracownicy Nadleśnictwa Katowice przekazali swoją, szlachetną paczkę. Kilka wielkich pudeł, wózek „chodzik" i drewno opałowe trafiły do jednej z siemianowickich rodzin. Łącznie wartość paczki przekroczyła 2 tys. zł.

- Taka pomoc, to najlepsza odpowiedź na potrzeby społeczne - mówi Leszek Schnaider, przewodniczący ZLP przy Nadleśnictwie Katowice. Do akcji przyłączyli się nie tylko leśnicy, ale także ich rodziny.  

Jak przystało na paczkę od leśników wśród prezentów znalazła się także żywa choinka. – To jest symbol odradzającego się życia i nadziei - to przecież nieodłączny symbol nadchodzącego Bożego Narodzenia – mówią katowiccy leśnicy. I zapewniają, że w przyszłym powtórzą przedświąteczną zbiórkę dla potrzebujących.

Szlachetna Paczka to projekt Stowarzyszenia Wiosna, którego ideą jest mądre pomaganie, a przy tym budowanie wspólnoty opartej na otwartości, zaufaniu i wzajemnej inspiracji.