„Znaki lasu" już do zwiedzania

Wystawę fotografii „Znaki lasu" autorstwa krośnieńskiego podróżnika Tomasza Świątka można, przez następne dwa tygodnie, oglądać w Domu Fotografii w Krośnie.
28.07.2017 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

Wystawę fotografii „Znaki lasu" autorstwa krośnieńskiego podróżnika Tomasza Świątka można, przez następne dwa tygodnie, oglądać w Domu Fotografii w Krośnie.

Tomasz Świątek, niestrudzony rowerowy wojażer po krajach Europy i Azji, utrwalił na zdjęciach leśne tablice informacyjne, ostrzegawcze i edukacyjne z różnych krajów.

Na swoim jednośladzie fotograf pokonał prawie taką odległość, jak z Ziemi do Księżyca – ponad 350 tys. km. Nocując pod tysiącem gwiazd, znosi trudy życia codziennego podczas samotnych wypraw, przemierzając samotnie tysiące kilometrów. Obywatel świata, człowiek skromny, niebanalny, poszukujący wolności i swojego miejsca w świecie.

- Prezentowane fotografie dowodzą, że język przekazu wizualnego w różnych krajach jest w swych przesłaniach podobny, a niekiedy wręcz identyczny, jak w polskich Lasach Państwowych – powiedziała biorąca udział w wernisażu Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie. - Wielka wrażliwość na otoczenie, serce dla przyrody i umiłowanie podróży w ekstremalnych formach budzą podziw i szacunek - dodała.

W trakcie wernisażu Tomasz Świątek uhonorowany został przez Wacława Turka, prezesa Krośnieńskiego Foto Klubu „złotym łańcuchem". - To dowód naszego wielkiego szacunku i najwyższe odznaczenie, jakie może spotkać fotografującego kolarza - zaznaczył Wacław Turek.

Organizatorem wydarzania jest Fundacja im. Jana Grudysza przy udziale Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Wystawa będzie trwała przez dwa tygodnie, po czym przewidziane jest jej prezentowanie w leśnych ośrodkach edukacyjnych.