Dni Ochrony Środowiska w Łazienkach Królewskich

Już 23 czerwca leśnicy zapraszają na kolejne wielkie święto wszystkich miłośników przyrody. W Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się piknik edukacyjny Dni Ochrony Środowiska.

Już 23 czerwca leśnicy zapraszają na kolejne wielkie święto wszystkich miłośników przyrody. W Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędzie się piknik edukacyjny Dni Ochrony Środowiska.

Piknik to warsztatowa część konferencji „Dla Lasu, Dla Ludzi - leśnictwo XXI wieku w odpowiedzi na oczekiwania społeczeństwa w zakresie edukacji ekologicznej”. Obchodząc 95-lecie Lasów Państwowych leśnicy przypominają,
że Polska to również zachwycające krajobrazy, niezwykłe bogactwo przyrodnicze, swoboda dostępu do lasów oraz silny i emocjonalny związek ludzi z naturą.

W niedzielę na terenie rekreacyjnym Muzeum Łazienki Królewskie (wejście od ul. Myśliwieckiej przy Parku Agrykola) od godz. 10.30 do 18.00 odbędzie się edukacyjny piknik rodzinny. Przy blisko 30 stanowiskach wystawców z całej Polski będzie można wziąć udział w warsztatach eko-stolarki, zobaczyć pokazy sokolnicze i kynologiczne, wysłuchać prelekcji o leśnym survivalu i bezpiecznym grzybobraniu, poznać tajniki pracy leśników, strażaków i policjantów oraz spróbować darów lasu, wziąć udział w konkursach i quizach wiedzy o przyrodzie, a także „poczuć” las wszystkimi zmysłami.

Dni Ochrony Środowiska zostały objęte  Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Czekamy na wszystkich miłośników lasów i przyrody!

 

Zapraszają:

  • Ministerstwo Środowiska
  • Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe
  • Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
  • Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Szczegółowych informacji udziela Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Warszawa, Grójecka 127, tel. 22 185 53 53,  cilp@cilp.lasy.gov.pl