#49 Siedem zasad, dzięki którym unikniesz mandatu [Agnieszka Macura, Tomasz Esman]

Czy trzeba uczyć się na pamięć Ustawy o lasach, by umieć legalnie korzystać z lasu?
21.01.2021

Czy trzeba uczyć się na pamięć Ustawy o lasach, by umieć legalnie korzystać z lasu?

Każdy użytkownik lasu co jakiś czas zastanawia się, czy w odpowiedzialny i legalny sposób korzysta z lasu. Co mówi Ustawa o lasach czy Ustawa o ochronie przyrody na temat zbioru szyszek czy gałęzi z lasu? Gdzie zaparkować samochód i po jakich drogach można się nim poruszać? Czy możemy wyrzucić do lasu skoszoną trawę lub zebrane z podwórka liście, albo "wypuścić na wolność" naszego żółwia?

Na te, i znacznie więcej pytań, zebranych od słuchaczy na grupie Między Drzewami Podcast na Facebooku, odpowiadają w rozmowie z Pauliną Król: prawniczka, specjalizująca się w kwestii udostępniania lasu dla edukacji i turystyki, Agnieszka Macura (lesneprawo.pl) oraz Tomasz Esman, pracownik Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych i dziennikarz, zajmujący się w swojej pracy kwestiami prawnymi. Rozmowa udowadnia, że wystarczy przestrzegać zaledwie 7 zasad etyki outdoorowej "Leave no trace", by nigdy nie narazić się Straży Leśnej. Zapraszamy!

Garść linków:

- lesneprawo.pl

- Leśne Prawo na Facebooku 

- Bank Danych o Lasach 

- Czas w las

- Grupa Między Drzewami na Facebooku - zachęcamy do dyskusji!

 

 

Jeśli wolisz z wizją, zapraszamy na YouTube:

Nowe odcinki dostępne w każdy czwartek o 19:00 na YouTube oraz we wszystkich aplikacjach podcastowych (Spreaker, Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer, Lecton, EmpikGO i innych).

 

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych

Goście: Tomasz Esman, CILP, Agnieszka Macura, Leśne Prawo

Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021