"Leśne rzeki" docenione przez naszych południowych sąsiadów!

Film Leśne rzeki w reżyserii Sławomira Skupińskiego został uznany najlepszym filmem o środowisku Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Woda, morze, oceany” w Czechach.
03.10.2023 | Elżbieta Trzonek, Leśne Studio Filmowe ORWLP w Bedoniu

Film Leśne rzeki w reżyserii Sławomira Skupińskiego został uznany najlepszym filmem o środowisku Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Woda, morze, oceany” w Czechach.

Produkcja Leśnego Studia Filmowego zwróciła uwagę jury ze względu na ważny temat ochrony różnorodności rzek i zachowania ich dzikiego charakteru. Filmowe, „leśne” odcinki rzek zachwycają bowiem bogactwem życia, pięknie prezentują się meandrując wśród drzew, czyste i pełne ryb. Leśnicy, prowadząc zrównoważoną gospodarkę leśną na powierzchni 1/3 kraju, realizując wiele projektów małej retencji oraz ochrony gatunków i siedlisk mają znaczący wpływ na stan polskiej przyrody, w tym również rzek.

dyplom Czechy_page-0001.jpg

Film „Leśne rzeki”  jest nagradzany na całym świecie. Zdobył nagrody między innymi na festiwalach w Hiszpanii, Chorwacji, wyróżnienia w Niemczech, Norwegii i Włoszech, a także statuetkę Turystycznej Sowy przyznawaną przez Międzynarodową Akademię Filmów Turystycznych. Ostatnio był prezentowany na festiwalu BNP Parobas Green Film Festival w Krakowie, gdzie produkcją zainteresował się dyrektor włoskiego festiwalu „Belluno: città del legno” (Belluno: miasto drewna) o tematyce lasów i drewna. W efekcie 28 października „Leśne rzeki” będą prezentowane publiczności w malowniczym włoskim miasteczku Belluno, ponad 100 kilometrów na północ od Wenecji.

Film można obejrzeć w kanale Echa Leśne:

lub w wersji angielskiej: