LAS-EXPO po raz piętnasty

W dniach 27-29 marca w Kielcach odbywa się XV edycja LAS-EXPO – Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi. Jubileuszowa edycja łączy się w tym roku z obchodami 135-lecia istnienia RDLP w Radomiu.
28.03.2015 | Paweł Grądzki

W dniach 27-29 marca w Kielcach odbywa się XV edycja LAS-EXPO – Targów Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi. Jubileuszowa edycja łączy się w tym roku z obchodami 135-lecia istnienia RDLP w Radomiu.

Targi LAS-EXPO promują nowoczesne techniki związane z przemysłem drzewnym. Jest to miejsce spotkań najlepszych specjalistów - pracowników przemysłu drzewnego i leśników - branż współpracujących ze sobą przy pozyskiwaniu i wykorzystaniu surowca drzewnego. Na stoiskach wystawców można było zobaczyć m.in. narzędzia i maszyny wykorzystywane w transporcie i obróbce drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami oraz zaawansowane systemy informatyczne. Targi LAS-EXPO są doskonałym miejscem do wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy leśnikami, drzewiarzami i przedsiębiorcami leśnymi. Jednocześnie odbywające się targi AGROTECH stwarzają możliwość zapoznania się z kierunkami rozwoju techniki rolnej oraz promocji Lasów Państwowych wśród szerokiej grupy zwiedzających.

Tradycyjnie wśród stoisk wystawowych swoje miejsce zajęły Lasy Państwowe. Promowano na nim działalność gospodarczą LP, ze szczególnym uwzględnieniem funkcji społecznych i ekologicznych lasów. Ze względu na obchody jubileuszu 135-lecia RDLP w Radomiu stoisko nawiązywało do tego wydarzenia. Specjalną atrakcją była obecność Zespołu Sygnalistów Myśliwskich działającego przy RDLP w Radomiu, który tworzą leśnicy - pasjonaci muzyki myśliwskiej. 

Stoisko zorganizowały nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska" oraz RDLP w Radomiu przy wsparciu Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych. Całość koordynowało Nadleśnictwo Kielce. 

Podobnie do lat ubiegłych, LAS-EXPO objęli patronatem honorowym dyrektor generalny Lasów Państwowych Adam Wasiak oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasz Sot.

Targi zwiedzili m.in. zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Dariusz Młotkiewicz, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki i przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Arkadiusz Bąk, wojewoda świętokrzyska Bożentyna Pałka-Koruba, prezydent Kielc Wojciech Lubawski, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Piotr Żołądek oraz dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu Tomasz Sot.