Kolejne opowieści z Doliny Bagiennej Trawy

Paweł Wakuła, autor serii o leśniczym Piątku, powraca do Doliny Bagiennej Trawy książką „Dentysta w paszczy krokodyla”, którą Lasy Państwowe wydały jako audiobook.
25.11.2016 | Elżbieta Trzonek, ORWLP w Bedoniu

Paweł Wakuła, autor serii o leśniczym Piątku, powraca do Doliny Bagiennej Trawy książką „Dentysta w paszczy krokodyla”, którą Lasy Państwowe wydały jako audiobook.

„Dentysta w paszczy krokodyla” to 50 krótkich, zabawnych opowiadań, napisanych w formie zagadek przyrodniczych, rozwiązywanych przez skrzata Maurycego i szczura Ogryzka. Książkę ponownie czyta znakomity Jarosław Boberek.

Posłuchaj o śledztwie Maurycego i Ogryzka.

Wprawdzie „Denysta…” nie jest kolejną pozycją z serii o leśniczym Piątku, jednak w historiach pojawiają się znani czytelnikom mieszkańcy lasów wokół leśniczówki Klechdy -  niedźwiedź brutalny Leon, borsuk Teofil, sroka Krystyna, lis Ambroży czy zaskroniec Euzebiusz.

Okazuje się, że tamtejsze lasy skrywają jeszcze więcej niespodzianek, niż początkowo mogło się wydawać. Czasem są to historie mrożące krew w żyłach, choćby sprawa morderstwa zaskrońca.

Nawet na sympatycznego węża Apollina pada cień podejrzeń. Czy to nie on jest  tak niebezpieczny, że oplata swoje ofiary, łamie im wszystkie kości, a potem połykał bez gryzienia? Czy kret będzie wiarygodnym świadkiem kradzieży orzechów? 

Audiobook jest dostępny tutaj. 

Płyta z opowieścią „Dentysta w paszczy krokodyla i inne historie z Doliny Bagiennej Trawy” została wzbogacona książką z barwnymi, humorystycznymi ilustracjami autorstwa Pawła Wakuły.
Książkę w tradycyjnej, papierowej wersji wydało Wydawnictwo Literatura.