Finał akcji „Dorwij blasta”

Gdańscy leśnicy przekazali sprzęt medyczny chorym dzieciom. To kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Dorwij blasta”, której pomysłodawcami są pomorscy leśnicy.
28.07.2017 | Jacek Leszewski, rzecznik prasowy RDLP w Gdańsku

Gdańscy leśnicy przekazali sprzęt medyczny chorym dzieciom. To kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Dorwij blasta”, której pomysłodawcami są pomorscy leśnicy.

Trzy pompy infuzyjne, dwa kardiomonitory EMTEL wraz ze stojakami oraz pół tysiąca koreczków do cewników centralnych trafiło do pacjentów Oddziału Hematologii Dziecięcej gdańskiego Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Pieniądze na zakup sprzętu pochodziły ze zbiórki przeprowadzonej przez pomorskich leśników. Jest ona organizowana w ramach akcji „Dorwij blasta”.

Blast to potoczna nazwa komórek, które pojawiają się we krwi podczas zachorowania na białaczkę.

To przedsięwzięcie to wspólna akcja pomysłodawców - pracowników Nadleśnictwa Kartuzy oraz Fundacji z Pompą - Pomóż Dzieciom z Białaczką, Stowarzyszenia Inżynierów Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Gdańsku oraz Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.

W tegorocznej akcji brali udział przedstawiciele wszystkich nadleśnictw RDLP w Gdańsku, Biura Urządzania Lasu i Geodezji Leśnej oraz pracownicy toruńskiego Nadleśnictwa Włocławek.

Tym razem leśnicy „Dorwali blasta”, czyli komórkę nowotworową, nie na kajakach jak w 2015 r. a na rowerach. W ubiegłym roku do skarbonek trafiło ponad 17 tys. zł, za tę kwotę została kupiona pompa infuzyjna, kardiomonitor i drobny sprzęt medyczny.

W tym roku dwudniowy rajd rowerowy przyniósł ponad 18 tys. zł dla Fundacji z Pompą (część pieniędzy pochodziła ze zbiórki w parafii w Luzinie oraz darowizny osoby prywatnej).

Sprzęt przekazał Adam Kwiatkowski, dyrektor RDLP w Gdańsku w towarzystwie pomysłodawców i organizatorów, a jednocześnie uczestników rowerowej akcji „Dorwij blasta”.