Dla dzieci i młodzieży

 • Leśne zwierzęta. Rysowanki – malowanki

  Leśne zwierzęta. Rysowanki – malowanki

  Czy narysowanie wilka jest proste? Z prezentowaną książeczką z pewnością nie będzie to trudne zadnie.

 • Z lasem przez cały rok. Wiosna

  Z lasem przez cały rok. Wiosna

  „Z lasem przez cały rok” to tytuł serii wydawniczej przeznaczonej dla dzieci od 7 do 10 lat. Publikacja polecana do wykorzystania w edukacji przyrodniczo-leśnej.

 • Leśne obserwacje i eksperymenty

  Leśne obserwacje i eksperymenty

  Przyroda leśna i biologia – to skojarzenie nikogo nie dziwi. Ale co łączy las z fizyką czy chemią? Gimnazjalista i licealista mogą się sami przekonać o tym, że bardzo wiele. Koniec z wkuwaniem teorii! Teraz zaobserwujesz, wykonasz eksperyment, a wnioski nasuną się same. Poznawanie otaczającego Cię świata stanie się łatwe i przyjemne.

 • Poznać i zrozumieć las

  Poznać i zrozumieć las

  Adresowana do młodzieży edukacyjna seria wydawnicza "Poznać i zrozumieć las" składa się z broszur poruszających tematy obecne i dyskutowane w mediach, dotyczące ekosystemu leśnego. Czytelnik w sposób aktywny poznaje zagadnienia związane z ekologią, aby następnie odpowiedzieć sobie na pytania, czym jest różnorodność biologiczna, czy ścinanie drzew jest potrzebne, jaki wpływ na las mają zmiany klimatu i czy człowiek to jego wróg czy sprzymierzeniec.

 • Kalendarz z lasu

  Kalendarz z lasu

  Wydajemy go od roku szkolnego 2011/2012. Co roku inny "leśny" temat, co roku inna szata graficzna. We wrześniu tego roku trafi do rąk licealistów i gimnazjalistów za pośrednictwem edukatorów leśnych.

 • Czyj to liść?

  Czyj to liść?

  Czy wyobrażasz sobie las pełen wizytówek? Takimi wizytówkami pozostawionymi przez drzewa i krzewy są właśnie liście, dzięki którym można dotrzeć do ich właścicieli. Nasz klucz do rozpoznawania drzew i krzewów ułatwi Ci to zadanie, dlatego warto zabrać go ze sobą na wycieczkę do lasu.

 • Wspaniały leśny świat

  Wspaniały leśny świat

  Dżdżownica to niezwykle interesujące stworzenie, które w tej książce zamienia się w Twojego przewodnika, cierpliwie wyjaśniając i pomagając zrozumieć bogactwo leśnej przyrody. Jeśli jesteś w wieku od 6 do 9 lat, znajdziesz tu, oprócz licznych zadań do wykonania, wiele informacji i ciekawostek – również na temat życia dżdżownic.

 • Moje spotkania ze zwierzętami

  Moje spotkania ze zwierzętami

  Znany fotograf i popularyzator polskiej przyrody Paweł Fabijański dzieli się swoim doświadczeniem w tropieniu i obserwowaniu dzikich zwierząt. Pisze o zdarzeniach zaskakujących, nieprzewidywalnych, często zabawnych, poprzedzonych nieraz długimi przygotowaniami, a także wymagających od tropiciela wytrwałości, cierpliwości oraz wysiłku intelektualnego i fizycznego.

 • Jak obserwować dzikie zwierzęta w lesie

  Jak obserwować dzikie zwierzęta w lesie

  Czy wiesz, że w polskich lasach żyje więcej gatunków zwierząt niż gatunków roślin? Podpatrywanie zwierząt w ich naturalnym środowisku nie jest zadaniem łatwym. Jak należy to robić? O tym właśnie jest ta książka.

 • Co zrobić w lesie, gdy...

  Co zrobić w lesie, gdy...

  Warto wiedzieć, co zrobić, gdy… spotkasz w lesie groźnie wyglądające zwierzę, znalazłeś się blisko pożaru, „złapałeś” kleszcza, nieoczekiwanie spod Twoich nóg wypełzł wąż lub wydarzyło się coś takiego, o czym nigdy byś nie pomyślał, wybierając się na leśną wędrówkę. Przeczytaj, a będziesz mógł spokojnie wędrować po lesie

 • Grzyby jakich nie znamy

  Grzyby jakich nie znamy

  Wędrując po lesie, nie sposób nie zauważyć tego, zdawałoby się, niepozornego elementu ekosystemu leśnego, jakim są grzyby. Tworzą one fascynujący świat, który jest dowodem na to, jak pomysłowa potrafi być Matka Natura.

 • Leśne obserwacje i eksperymenty

  Leśne obserwacje i eksperymenty

  Dotychczas ukazało się 5 zeszytów: „Woda”, „Światło”, „Wygląd”, „Zmysły” i „Drewno”. Przyroda leśna i biologia – to skojarzenie nikogo nie dziwi. Ale co łączy las z fizyką czy chemią? Gimnazjalista i licealista mogą się sami przekonać o tym, że bardzo wiele. Koniec z wkuwaniem teorii! Teraz zaobserwujesz, wykonasz eksperyment, a wnioski nasuną się same. Poznawanie otaczającego Cię świata stanie się łatwe i przyjemne.

Ostatnie aktualności

 • Puszcza w większości jest dostępna

  Puszcza w większości jest dostępna

 • Dlaczego w Puszczy pracują harwestery?

  Dlaczego w Puszczy pracują harwestery?

 • Co się teraz dzieje w Puszczy?

  Co się teraz dzieje w Puszczy?

 • Moc kwiatów zamknięta w słoiku

  Moc kwiatów zamknięta w słoiku