Między Drzewami #71 Czego nie wiesz o kleszczach [dr inż. Anna Wierzbicka] | PODCAST

24.06.2021

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast - https://www.facebook.com/groups/200577924563446

Gościem odcinka jest dr inż. Anna Wierzbicka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, specjalistka m.in. w zakresie akarofauny. W rozmowie z Pauliną dr Wierzbicka dementuje mity związane z kleszczami, ale także wskazuje, na co powinniśmy uważać podczas spacerów po lesie.

Czym grozi ukąszenie kleszcza? Dlaczego one właściwie nas gryzą i w jaki sposób na nas "polują"? Gdzie i kiedy możemy je spotkać najczęściej i jakie choroby przenoszą? Jak się przed nimi zabezpieczyć?

Czy możliwość spotkania z kleszczem to wystarczający powód, by unikać przebywania w przyrodzie? Oczywiście, że nie! Kleszcze są groźne, ale wystarczy zdroworozsądkowe podejście i przestrzeganie kilku podstawowych zasad, by ograniczyć niebezpieczeństwo i móc tym samym cieszyć się z przebywania na łonie natury.

Posłuchajcie, zwłaszcza przed wakacjami, i doczytajcie: https://www.kleszcze.info.pl/jak-sie-chronic
O kampanii "Nie igraj z kleszczem! Wygraj z Kleszczowym Zapaleniem Mózgu" https://ippez.prowly.com/52927-nie-igraj-z-kleszczem-wygraj-z-kleszczowym-zapaleniem-mozgu

! Nowe odcinki podcastu "Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: dr inż. Anna Wierzbicka, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021