Między Drzewami #99 Nie samym drewnem człowiek żyje [dr hab. Paweł Staniszewski, SGGW]

13.01.2022

Czym są tzw. uboczne, inaczej: niedrzewne produkty leśne?
Gościem jest dr hab. Paweł Staniszewski, adiunkt w katedrze użytkowania lasu w SGGW, specjalista w zakresie m.in. ubocznego użytkowania lasu w Polsce i na świecie.
Trudno uwierzyć, jak wiele rzeczy w waszym codziennym życiu i w waszym otoczeniu ma - mniejszy lub większy - związek z lasem!
Jaka jest różnica między kalafonią i terpentyną? Czym jest przysłowiowy dziegieć, którego łyżka potrafi zniszczyć całą beczkę miodu? Z jakich surowców leśnych korzystał człowiek w przeszłości i jak wyglądało tzw. żywicowanie? Posłuchajcie!

Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do
grupy Między Drzewami Podcast https://www.facebook.com/groups/200577924563446

A jeśli macie ochotę sprawdzić całą gamę leśnych produktów niedrzewnych, zapraszamy do sklepu Dobre z lasu przy ulicy Grójeckiej 127 w Warszawie lub online https://www.dobrezlasu.pl

Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w co drugi czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Ech Leśnych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: dr hab. Paweł Staniszewski, SGGW
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2022


Subskrybuj Echa Leśne: http://www.youtube.com/channel/UCJ64kgsc0thZq_6GFUnC5Pg?sub_confirmation=1