Po raz czwarty biegli „Tropem wilka"

Pogoda wyjątkowo dopisała uczestnikom IV Biegu Narciarskiego „Tropem wilka", który rozegrano w Smereku (Nadleśnictwo Cisna) w sobotę 27 stycznia. Na starcie, który tym razem zlokalizowano przy wiacie "Oczko wodne" w Smereku, stanęło prawie 90 zawodników.
29.01.2018 | Edward Marszałek, rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

W biegu juniorek na 3 km na najwyższym stopniu podium stanęła Nikola Niemczuk ze Smereka, druga była Aleksandra Szczerbicka z Lutowisk, trzecia zaś Barbara Wróbel z Cisnej. Wśród juniorów wygrał Gniewomir Bryk przed Jakubem Spychałą (obaj z Cisnej) i Mikołajem Konikiem ze Stefkowej.

Seniorzy rywalizowali na dystansie 10 km. Podobnie jak przed rokiem wygrał Robert Faron reprezentujący Zalesie Remsport przed Jackiem Staroniem z Krosna i Piotrem Szczygłem z Korczyny. Najlepsza wśród pań była Zuzanna Konik ze Stefkowej, przed  Paulą Pasterczyk z Jedlicza i ubiegłoroczną zwyciężczynią Agnieszką Faron z Krakowa.

W osobnej klasyfikacji leśniczek górą była Agata Lenkiewicz-Bardzińska przed Katarzyną Szczerbicką (obie z Nadleśnictwa Lutowiska). Kategorię leśników wygrał Piotr Szczygieł (RDLP w Krośnie), drugi stopień podium zajął Teodor Furs (Nadleśnictwa Baligród), trzeci Marek Świąder (Nadleśnictwa Głogów).

Nagrody wręczał Władysław Chmurski, nadleśniczy Nadleśnictwa Cisna. Każdy, kto ukończył bieg, otrzymał gustowny medal pamiątkowy, a wielu uczestników wylosowało cenne upominki od sponsorów.  Impreza była elementem festiwalu biegowego, który w miniony weekend odbywał się w Bieszczadach.
W niedzielę bowiem odbył się IV Zimowy Maraton Bieszczadzki, w którym wzięło udział ponad 1000 osób.

Patronat honorowy nad biegiem sprawowała Grażyna Zagrobelna, dyrektor RDLP w Krośnie.