Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu

Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu to wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć leśników.

Festiwal Podróżników National Geographic we Wrocławiu to wydarzenie, na którym nie mogło zabraknąć leśników.

Podczas dwudniowej imprezy Adam Gełdon, leśnik Nadleśnictwa Spychowo, tropiciel wilków i edukator zachęci słuchaczy, aby razem z nim wyruszyć śladami wilków, których obserwacja stała się jego pasją.

Natomiast Dagny Nowak-Staszewska, leśniczka i edukatorka z Nadleśnictwa Karnieszewice, autorka bloga „Botaniczne inspiracje opowie o mocy roślin dziko rosnących. Prowadząca zaprasza także na prelekcję „Botaniczni podróżnicy”, czyli opowieści, po której zupełnie inaczej każdy spojrzy na znane i lubiane rośliny.

Odbędą się również warsztaty „Leśny savoir-vivre” poświęcone sztuce przetrwania i etyce outdoorowej, czyli radzeniu sobie w sytuacjach nagłych i nietypowych oraz bezpiecznemu i zgodnemu z prawem korzystania z lasu.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy ze Stowarzyszenie Polska Szkoła Surwiwalu, aktualnie największej organizacji społecznej w kraju, zajmującej się promowaniem sztuki przetrwania. Wśród członków Stowarzyszenia znajdują się przyrodnicy, animatorzy zajęć outdoorowych, doświadczeni instruktorzy surwiwalu i bushcraftu, autorzy książek i publikacji tematycznych oraz wykładowcy akademiccy.

Organizatorzy zaplanowali również pokazy filmów przyrodniczych „Lasy Bagienne” i „Zadziwiający świat chrząszczy”.

Natomiast na stoisku edukacyjnym przygotowanym m.in. przez Nadleśnictwo Świeradów będzie można dowiedzieć się, jaka jest oferta turystyczna dolnośląskich lasów oraz uzyskać informacje o ścieżkach biegowych w nadleśnictwie Świeradów oraz o sieci ścieżek rowerowych Singletrack na terenie RDLP we Wrocławiu. Natomiast elementem interaktywnym będzie rower z możliwością pedałowania i równoczesnym oglądaniem przejazdu ścieżką Singletrack na okularach VR.

 1200x628_NG_Lasy_10192.jpg