Europejskie Dni Dziedzictwa w ośrodku w Gołuchowie

Z okazji 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza na wspólne obchody tego wydarzenia w dniach 7 i 8 września.

Z okazji 27. edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza na wspólne obchody tego wydarzenia w dniach 7 i 8 września.

Tegoroczna edycja imprezy odbywa się pod hasłem przewodnim „Polski splot”. Wydarzenie jest okazją do skupienia uwagi nad kwestią przemian społecznych, politycznych i kulturowych w Polsce po 1918 roku. W tym celu Ośrodek Kultury Leśnej udostępnia nieodpłatnie wszystkie swoje wystawy w godzinach 10:00 – 16:00. Dodatkowo zorganizowane zostanie stoisko promujące Europejskie Dni Dziedzictwa (w pobliżu budynku Oficyna), na którym turyści będą mogli zapoznać się ze zmianami struktury lasów w Polsce na tle wydarzeń historycznych oraz wygrać atrakcyjne upominki w konkursach edukacyjnych. Chętnych do aktywnego poznawania dziedzictwa zachęcamy do wzięcia udziału w grze terenowej „Wędrówki dendrologiczne” po zabytkowym parku-arboretum.

W wydarzeniu realizowanym w Ośrodku Kultury Leśnej weźmie udział także Gołuchowskie Centrum Kultury „Zamek”, które przygotuje własne stoisko.

Przypominamy, że Europejskie Dni Dziedzictwa to największy projekt społeczno-edukacyjny w Europie. Jego koordynatorem w Polsce jest Narodowy Instytut Dziedzictwa i ma na celu przybliżyć dzieje Europy poprzez wspólne wydarzenia, wystawy, gry i konkursy.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

Plakat EDD_2019.jpg

Więcej na temat Europejskich Dni Dziedzictwa na: https://edd.nid.pl/

 

Przeczytaj informator na temat wydarzeń EDD w województwie wielkopolskim: informator