Siatkarze sadzili dęby

Reprezentanci polski w siatkówce plażowej, a także byli siatkarze kadry narodowej w siatkówce halowej wspólnie z leśnikami posadzili drzewa na plaży miejskiej w Olsztynie.
28.07.2017 | Adam Pietrzak, rzecznik RDLP w Olsztynie

Reprezentanci polski w siatkówce plażowej, a także byli siatkarze kadry narodowej w siatkówce halowej wspólnie z leśnikami posadzili drzewa na plaży miejskiej w Olsztynie.

To właśnie tutaj od 25 do 30 sierpnia trwał turniej „Warmia Mazury. Olsztyn Grand Slam 2015”, którego jednym z partnerów były Lasy Państwowe.

Czytaj więcej na stronie RDLP w Olsztynie.

Do Olsztyna ściągnęli najlepsi plażowi siatkarze i siatkarki naszego globu. „Warmia Mazury. Olsztyn Grand Slam" to jeden z pięciu najważniejszych na świecie turniejów w plażowej odmianie siatkówki.

Przy okazji turnieju zawodnicy, organizatorzy i oczywiście leśnicy posadzili na olsztyńskiej plaży miejskiej dęby. Wśród sadzących byli reprezentanci polski siatkówce plażowej: Monika Brzostek (brązowa medalista olsztyńskiego turnieju), Grzegorz Fijałek i Jakub Szałankiewicz, a także byli reprezentanci kraju w halowej odmianie tej dyscypliny Piotr Gruszka i Paweł Papke. Ten drugi to obecnie prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a w zadrzewianiu wspierali go wiceprezes PZPS Jacek Kasprzyk i Rafał Pośpiech, dyrektor turnieju „Warmia Mazury. Olsztyn Grand Slam 2015".

- Cieszymy się ze współpracy z Lasami Państwowymi, bo przy okazji organizacji tego typu turnieju zależy nam propagowaniu wartości ekologicznych – tłumaczył Paweł Papke.

A Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa dodał, że Lasy Państwowe są zawsze z ludźmi i za to należą się leśnikom ogromne podziękowania.

Udział leśników w organizacji „Warmia Mazury. Olsztyn Grand Slam 2015" nie ograniczył się tylko do zorganizowania akcji sadzenia drzew. Jedną z dodatkowych atrakcji przygotowaną z myślą o kibicach było stoisko Nadleśnictwa Olsztynek. Jego „sercem" był oczywiście „Las w szkatułce", ale leśnicy przygotowali też  m.in. kącik malucha,  punkt malowania lubrykami na desce i ścieżkę zmysłów.