Leśnicy z Elbląga z wyróżnieniem

Nadleśnictwo Elbląg otrzymało nagrodę prezydenta Elbląga w kategorii Ochrona Środowiska. Kapituła doceniła zaangażowanie leśników w działania aktywizujące mieszkańców.
08.01.2019 | JAN PIOTROWSKI, NADLEśNICTWO ELBLąG

Nadleśnictwo Elbląg otrzymało nagrodę prezydenta Elbląga w kategorii Ochrona Środowiska. Kapituła doceniła zaangażowanie leśników w działania aktywizujące mieszkańców.

- Chciałbym nagrodzić tych, którzy w rozwój naszego miasta wnieśli szczególny wkład, osoby którym Elbląg leży gorąco na sercu - podkreślił podczas uroczystej gali Witold Wróblewski, prezydent miasta.

W uzasadnieniu przyznanej nagrody można przeczytać, że pracownicy nadleśnictwa służą Elblągowi i jego mieszkańcom, wnosząc nieoceniony wkład, podejmując działania społeczne i aktywizujące mieszkańców w zakresie ochrony środowiska.

- Dziękuję kapitule za docenienie pracy wszystkich leśników z Nadleśnictwa Elbląg. Niełatwo jest sprostać oczekiwaniom elblążan, społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska. Chciałbym serdecznie podziękować moim pracownikom, a także wszystkim, których spotkaliśmy na naszej drodze – powiedział nadleśniczy Nadleśnictwa Elbląg Mariusz Potoczny.

Pracownicy Nadleśnictwa Elbląg prowadzą w szkołach lekcje i pogadanki o tematyce leśnej, a także organizują wycieczki w teren. Rocznie odbywa się ponad 100 takich spotkań, w których uczestniczy ponad 5 tys. dzieci i młodzieży.

Młodzież pod opieką leśników uczestniczyła w akcjach sprzątania lasu, zbiorze nasion na karmę i dokarmianiu zwierząt, a także sadzeniu drzew i krzewów nie tylko w lesie, ale także na terenach współpracujących z nadleśnictwem szkół.

Nadleśnictwo organizowało lub współorganizowało także festyny edukacyjne, konkursy wiedzy, bierze również udział w kampanii „Czysty Las”, w akcji „Sprzątanie świata – Polska”, wspólnie z Muzeum Archeologiczno-Historycznym zorganizowano wystawę Las – Drewno – Historia. Nadleśnictwo Elbląg organizuje również m.in. grzybobranie dla wszystkich mieszkańców oraz Noc Sów. 
    

Uroczysta gala odbyła się 6 stycznia w teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Nagrody Prezydenta Elbląga są wręczane od 1991 r., a przyznawane laureatom indywidualnym i zbiorowym, którzy w sposób szczególny wyróżniają się pracą na rzecz lokalnej społeczności.