Leśni zbiegowie opanowali puszczę

Już po raz drugi Puszcza Biała była miejscem niecodziennej sportowej rywalizacji. Na starcie II Leśnego Biegu Zbiega (6 września) zameldowali się pracownicy służb mundurowych z całej Polski. Wśród biegaczy nie zabrakło leśników.
10.09.2014 | Maciej Pawłowski, RDLP w Warszawie

Błoto, rowy z wodą, gęste sosnowe młodniki, jeżyny – to tylko niektóre atrakcje, z którymi musieli zmierzyć się śmiałkowie startujący w przygotowanym przez leśników biegu. Licząca ok. 11 km trasa wytyczona była przez piękne, ale też trudne tereny Puszczy Białej. Jako pierwszy na metę II Leśnego Biegu Zbiega dotarł reprezentant policji - Maciej Wojciechowski, uzyskując czas 57’51’’, tuż za nim uplasował się także policjant Mateusz Kazek (76’14’’). Trzecie miejsce zajął Seweryn Pogocki z Państwowej Straży Pożarnej, uzyskując czas 81’10’’.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła reprezentacja policji, drugie miejsce, podobnie jak rok wcześniej, zajęła reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej, zaś ostatnie miejsce na podium przypadło reprezentacji Wojsk Specjalnych.

Uczestnicy zawodów pokazali, że pracownicy służb mundurowych to ludzie wysportowani, pełni zapału i ducha walki, a przy tym wspaniali towarzysze, potrafiący wspierać się w czasie pokonywania przeszkód.

Biegowi towarzyszył piknik edukacyjny przygotowany przez leśników z Ostrowi Mazowieckiej. Wśród wielu atrakcji znalazły się pokazy ratownictwa drogowego przygotowane wspólnie przez Straż Pożarną i Pogotowie Ratunkowe, zawody w przerzynce i rąbaniu drewna na czas, strzelnica laserowa oraz zawody łucznicze i pokazy jazdy konnej.

Za sprawą kół łowieckich działających na terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka goście pikniku mogli spróbować specjałów kuchni myśliwskiej. W przygotowanie imprezy włączyli się również przedsiębiorcy przerabiający drewno, którzy przygotowali ciekawą ekspozycję pokazującą drewniane produkty, a także ufundowali nagrody.

II Leśny Bieg Zbiega zorganizowany został w ramach 90-lecia Lasów Państwowych. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Mazowiecki. Patronami medialnymi byli: TVP Warszawa i Radio RDC.