Kraina Buka

24.07.2017

 

kraina_buka.jpg

Kraina Buka to idealny przewodnik dla wszystkich aktywnych turystów, chcących poznać urokliwe miejsca i zakątki Wysoczyzny Elbląskiej
. Aplikacja pokaże najciekawsze miejsca, zabytki, pomniki przyrody i inne okoliczne atrakcje do odkrycia w trakcie urlopu lub wolnego weekendu.

Aplikacja jest atrakcyjna dla tych, co są rowerzystami lub miłośnikami pieszych wędrówek. Z Krainą Buka można sprawdzić szlaki turystyczne, wyjątkowe miejsca, nie martwiąc się tym, że podczas wędrówki czy rajdu zgubi się na szlaku. 

Z aplikacją można także rozpocząć quest - grę terenową, która jest doskonałym sposobem, aby aktywnie pokonać wyznaczoną trasę po wyselekcjonowanych, najciekawszych miejscach, sprawdzić swoją wiedzę i dowiedzieć się więcej o Wysoczyźnie Elbląskiej.

Pobierz na Androida

Poza tym z aplikacją można zgłosić dzikie wysypisko, ślady działalności kłusowników, pożar lub inne zagrożenie, wystarczy skorzystać z modułu zgłoszeń

Aplikacja powstała w ramach projektu Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej pod nazwą „Kraina buka w ekranik stukaj! – Odkrywamy na nowo Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej” przy współpracy z Nadleśnictwem Elbląg. Projekt zrealizowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie, Nadleśnictwa Elbląg oraz budżetu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Aplikacja obsługiwana jest przez oprogramowanie standardowych smartfonów (Android, Windows Phone), znajduje się też na stronie Kraina Buka.