Leśnicy i samorządowcy ramię w ramię

Samorządowcy z Warmii i Mazur otrzymali dziś symboliczne czeki na inwestycje drogowe, które w tym roku współfinansują Lasy Państwowe. Wśród nich jest między innymi remont mostu koło Dobrego Miasta w powiecie olsztyńskim.
14.06.2021 | Adam Pietrzak, rzecznik prasowy RDLP w Olsztynie

Samorządowcy z Warmii i Mazur otrzymali dziś symboliczne czeki na inwestycje drogowe, które w tym roku współfinansują Lasy Państwowe. Wśród nich jest między innymi remont mostu koło Dobrego Miasta w powiecie olsztyńskim.

- To nowe otwarcie na potrzeby samorządów z Warmii i Mazur – zapowiadał Michał Gzowski, szef Gabinetu Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych podczas spotkania z samorządowcami z regionu. Odbyło się ono w olsztyńskim Nadleśnictwie Młynary.  – Zachęcam do współpracy z Lasami Państwowymi. Razem możemy zrobić wiele dobrego – podkreślał.

Jako dowód przekazał samorządowcom symboliczne czeki na tegoroczne inwestycje drogowe współfinansowane przez Lasy Państwowe w tym rejonie. – Sam jestem samorządowcem, więc doskonale rozumiem wasze potrzeby – mówił z kolei do zebranych Adam Roczniak, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie. – Tam, gdzie to możliwe zawsze będziemy starali się pomóc.

W imieniu samorządowców głos zabrał Andrzej Abako, Starosta Powiatu Olsztyńskiego. To właśnie ten powiat otrzymał od Lasów Państwowych m.in. 300 tys. zł na remont mostu koło Dobrego Miasta. Inwestycja kosztuje prawie 750 tys. zł i jest przykładem doskonałej współpracy między leśnikami i samorządowcami. Oprócz Lasów Państwowych finansuje ją Gmina Dobre Miasta (160 tys. zł) i Starostwo Powiatowe w Olsztynie (290 tys. zł). – Dostrzegamy i doceniamy chęć współpracy ze strony Lasów Państwowych. Bardzo wam za to dziękujemy, licząc jednocześnie, że w kolejnych latach będzie ona kontynuowana – podkreślał starosta Andrzej Abako.

Wśród samorządów, które otrzymały symboliczne czeki podpisane przez Józefa Kubicę, p.o. dyrektora Generalnego Lasów Państwowych i ministra Edwarda Siarkę, pełnomocnika rządu ds. leśnictwa, znalazły się też:

- Starostwo Powiatowe w Braniewie – dotacja 105 tys. zł na remont trzech dróg powiatowych;                                                                                                  

- Urząd Miasta i Gminy Młynary – 25 tys. zł dofinansowania do trzech projektów drogowych;

- Urząd Gminy Godkowo – 25 tys. zł dofinansowanie do remontu drogi gminnej;

- Starostwo Powiatowe w Olsztynie – 15 tys. zł remont drogi powiatowej;

- Gmina Ostróda – 15 tys. remont drogi gminnej.