Białostoccy leśnicy znów najlepsi pod siatką

Zakończyły się VII Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej. Puchar Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych, po zwycięstwie nad zawodnikami z Lublina, wywalczyła drużyna z Białegostoku, która obroniła tytuł z ubiegłego roku.
17.10.2014 | Maria Nowicka-Szpakowicz, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Białymstoku

Mecz o III miejsce, rozegrany pomiędzy drużynami ze Szczecina i Zielonej Góry, po dwóch zwycięskich setach, wygrali zielonogórzanie.

Pierwszy, bardzo wyrównany set meczu finałowego rozgrzał pełne trybuny do białości i ostatecznie zakończył się wynikiem 31-29 dla Białegostoku. Po krótkiej przerwie rozpoczął się drugi set. Początkowo gra była wyrównana, później jednak zaczął prowadzić Białystok. Lublin nie poddawał się, dostarczając kibicom wspaniałych emocji, choć sił na wyrównaną grę już jakby brakowało. Ostatecznie drugi set również zakończył się wygraną i ogromną radością gospodarzy. Zakończenia meczu żałowali kibice, którzy chętnie obejrzeliby jeszcze jeden set tak emocjonującego spotkania.

Ceremonię dekoracji zwycięzców i zamknięcia VII Mistrzostw Polski Leśników w Piłce Siatkowej poprowadził Adama Zieleniecki z Białostockiego Teatru Lalek, a medale wręczał dyrektor RDLP w Białymstoku Ryszard Ziemblicki wspólnie z gościem honorowym, Ireneuszem Kłosem – wielokrotnym reprezentantem Polski w piłce siatkowej. Podczas ceremonii uhonorowani zostali zdobywcy miejsc na podium oraz szczególnie wyróżniający się zawodnicy. W tym roku sędziowie uznali, że najbardziej wartościowym zawodnikiem rozgrywek (MVP) był kapitan drużyny Białegostoku Cezary Świstak. Ponadto za grę zostali przez sędziów wyróżnieni:

• Andrzej Ignaciuk (RDLP Białystok)
  • Tomasz Kochanowski (RDLP Zielona Góra)
  • Jan Tarłowski (RDLP Zielona Góra)
  • Tomasz Bugwin (RDLP Białystok)
  • Marcin Kołbuc (RDLP Lublin)

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Leśników w Piłce Siatkowej odbyły się w ramach imprezy edukacyjno-sportowej „Z leśnikiem na sportowo w Puszczy Augustowskiej i na Pojezierzu Rajgrodzkim”. Równolegle do rozgrywek siatkarskich leśników odbywały się konkurencje sportowe, zorganizowane przez leśników dla młodzieży augustowskich szkół. Uczniowie rywalizowali w sześciu konkurencjach, m.in. określanie wieku drzewa, slalom z tyczką, bieg do pieńka.