Najnowsze wiadomości z życia Lasów Państwowych i polskich lasów
Zapowiedzi wydarzeń organizowanych przez Lasy Państwowe lub związanych z polskimi lasami.
W Puszczy Białowieskiej masowo zamierają świerki zaatakowane przez kornika drukarza. Ofiarą padło pół miliona drzew na terenie trzech puszczańskich nadleśnictw. Drzewa umierają też w rezerwatach mieszczących się na trenach zarządzanych przez LP oraz w Białowieskim Parku Narodowym. LP rozpoczęły prace mające na celu zebranie informacji na temat stanu środowiska przyrodniczo-kulturowego w Puszczy.
Platforma sprzedaży drewna dla przedsiębiorców, którzy byli już wcześniej klientami Lasów Państwowych.
Platforma sprzedaży drewna dla wszystkich przedsiębiorców, zarówno dotychczasowych klientów Lasów Państwowych, jak i nowych.
Oferty pracy w Lasach Państwowych (fot. Shutterstock/racorn)
Jednostki organizacyjne Lasów Państwowych codziennie określają stopnie zagrożenia pożarowego lasu dla 42 stref prognostycznych nie obejmujących obszarów górskich.
Lasy Państwowe są dostępne dla wszystkich - gwarantuje to ustawa o lasach. Jednak w szczególnych przypadkach nadleśniczy może wprowadzić okresowy zakaz wstępu do lasu na administrowanym przez nadleśnictwo terenie. Zawsze robi to, aby chronić przyrodę lub zapewnić bezpieczeństwo ludziom.
Za pomocą technologii cookie zbieramy jedynie anonimowe dane statystyczne o użytkownikach służące do poprawy wygody korzystania z serwisu. Nie zbieramy żadnych danych identyfikujących użytkowników.