Ekstremalny Półmaraton Górski o Puchar Dyrektora Lasów Państwowych

10 lipca na stracie staną zawodnicy Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Dyrektora Lasów Państwowych.

10 lipca na stracie staną zawodnicy Ekstremalnego Półmaratonu Górskiego o Puchar Dyrektora Lasów Państwowych.

Biegacze wyruszą spod  Amfiteatru Pod Skocznią w Istebnej. Trasa przebiegać będzie szlakami górskimi spod Skoczni na Stożek Mały następnie w stronę Kubalonki i Istebnej Połom. Zawodnicy będą musieli pokonać trasę liczącą ok. 22 km. Będą na to mieli 4 godziny.

Więcej informacji o półmaratonie

Start półmaratonu zaplanowany jest na godzinę 10:00; do biura zawodów można się zgłaszać już od godz. 8:00 – każdy zawodnik otrzyma pakiet startowy, w tym pamiątkowa koszulkę, numer startowy oraz pamiątkowy medal. Najlepsi otrzymają nagrody rzeczowe, medale oraz dyplomy.

Półmaraton jest organizowany przez Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy wraz ze Gminą Istebna oraz Nadleśnictwem Wisła. W zawodach może wziąć udział każda osoba pełnoletnia, która wypełni zgłoszenie na stronie internetowej https://bgtimesport.pl/zawody/info/id/519 i wpłaci opłatę startową, która wynosi 50 zł. Limit zapisów to 200 zawodników. Szczegółowych informacji na temat zawodów udziela biuro Stowarzyszenia tel. (33) 862-31-98.

  Suma wzniesień na trasie równa jest mniej więcej 730 m. Najwyższy punkt to góra Kiczory 990 m. n.p.m. Najniższy punkt znajduje się na wysokości 539 m. n.p.m.

Biuro zawodów, start i meta znajdują się przy Amfiteatrze Pod Skocznią.