Między Drzewami #87 Muzyka, architektura, Podhale [Sebastian Karpiel-Bułecka] | PODCAST

14.10.2021

Od września tego roku realizowana jest kampania Lasów Państwowych “Dla Lasu, Dla Ludzi”. W ramach kampanii występuje trójka ambasadorów, reprezentujących trzy różne, ale równe sobie funkcje lasów - dr Andrzej Kruszewicz, który reprezentuje funkcję przyrodniczą, Maja Włoszczowska, mistrzyni kolarstwa górskiego reprezentująca funkcję społeczną oraz nasz dzisiejszy gość, Sebastian Karpiel-Bułecka, reprezentujący funkcję gospodarczą lasów.

Architekt z wykształcenia, muzyk z zamiłowania. Ukończył Technikum Budownictwa Regionalnego oraz Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej. Założyciel i lider zespołu Zakopower łączącego góralską tradycję z nowoczesnym brzmieniem. Gra na skrzypcach, dudach podhalańskich, instrumentach pasterskich. Ambasador kampanii Lasów Państwowych DLA LASU DLA LUDZI, promujący funkcję produkcyjną lasów. Nic dziwnego, Sebastian jest zakochany w drewnie.

Jak drewno wpłynęło na życie naszego gościa? Jak wpłynął las, góry, tradycja podhalańska? I co mają ze sobą wspólnego architektura z muzyką?

Głosu Sebastiana można posłuchać w audiobajce “To właśnie las” gdzie wcielił się w rolę bobra Tadeusza. Serdecznie zapraszamy: https://www.spreaker.com/show/audiobajka

Linki:
Instagram Sebastiana: https://www.instagram.com/sebastiankarpielbulecka/?hl=pl
Strona kampanii Dla Lasu, Dla Ludzi: https://www.dlalasudlaludzi.pl/pl

Jakie miejsce zajmuje drewno w Waszym życiu? Dajcie znać!
Chcesz z nami porozmawiać? Dołącz do naszej społeczności na Facebooku - zapraszamy do grupy Między Drzewami Podcast: https://www.facebook.com/groups/200577924563446

---
Nowe odcinki podcastu „Między Drzewami" są publikowane w każdy czwartek o 19:00 na YouTube na kanale Lasów Państwowych oraz we wszystkich serwisach streamingowych z podcastami (Spotify, Google Podcasts, Deezer, Apple Podcasts, iTunes, Lecton, EmpikGo, Spreaker i wielu innych). Zasubskrybuj, by nie przegapić!

Prowadzenie: Paulina Król, Centrum Informacyjne Lasów Państwowych
Gość: Sebastian Karpiel-Bułecka, lider zespołu Zakopower
Produkcja: Centrum Informacyjne Lasów Państwowych 2021