Audiobajka "To właśnie las"

28.09.2021

Poznajcie Brysia. To młody ryś, który właśnie kończy pierwszy rok swojego życia i wyrusza w las na spotkanie z przygodą. Ma ze sobą tajemniczą drewnianą szkatułkę, mnóstwo zapału i jeszcze więcej ciekawości otaczającego go świata. Na swojej drodze spotka gawędziarza bobra, rączą łanię i dostojnego żubra.

Wspólnie z Brysiem zagłębicie się w leśne ostępy i odkryjecie tajemnice lasu. Spotkane zwierzęta opowiedzą rysiowi o lesie i jego roli w życiu zarówno zwierząt, jak i ludzi. W rolę bobra Tadeusza wcielił się muzyk Sebastian Karpiel-Bułecka, łani głosu użyczyła mistrzyni MTB Maja Włoszczowska, a żubr przemawia spokojnym głosem dyrektora warszawskiego zoo dr. Andrzeja Kruszewicza. To osoby, w życiu których las od najmłodszych lat ma ogromne znaczenie.

Audiobajka „To właśnie las” jest elementem kampanii Lasów Państwowych „Dla lasu, dla ludzi”. Główny cel kampanii to pokazanie Wam trzech najważniejszych funkcji lasu – przyrodniczej, społecznej i gospodarczej. Praca leśników sprawia, że możliwe jest połączenie tych trzech funkcji, tak by zaspokajały potrzeby każdego z nas.